Liberec - Zlín 5:3Liberec zdolal Zlín a vyhrál popáté za sebou

37. Záhorovský 3 : 2
50. Jiruš 4 : 2
53. Víšek 5 : 2
58. Balaštík 5 : 3

Hokejisté Liberce zvítězili v pátečním utkání 13. kola extraligy nad Zlínem 5:3 a radovali se z páté výhry za sebou. Dvěma góly a jednou asistencí se na tříbodovém zisku Bílých Tygrů podílel útočník Jan Plodek.

Úvod tvrdého utkání patřil Severočechů. Ti po několika šancích gólově udeřili v 5. minutě. Po pěkné kombinaci a šikovné nahrávce Pabišky se prosadil liberecký kapitán Procházka. Domácí nabuzeni vedoucím gólem zasypali soupeře sprškou střel, jenže zapomněli na zadní vrátka a to se jim vymstilo.

V 11. minutě zavařil obráncům špatným vyhozením brankář Hnilička, hosté nabídnutou příležitostí nepohrdli a Balaštík srovnal na 1:1. Už se zdálo, že obě mužstva půjdou do šaten za nerozhodného stavu, ale to Bílí Tygři odmítli. Pětadvacet sekund před koncem úvodního dějství se na hranici brankoviště nejrychleji zorientoval Plodek a z dorážky pohodlně zavěsil.

Do druhé třetiny vstoupili Zlínští s brankářem Čechem, který vystřídal zraněného Murína. Dvojka týmu RI Okna po deseti minutách pobytu na ledě lovila puk z branky. Ve 30. minutě opět dorážel úspěšně Plodek a připsal si desátý gól v sezoně.

Hra se poté rozkouskovala a notně přiostřila. Aktivními zápasníky byli hlavně hostující Balaštík a liberecký kanonýr Čermák. Dvě minuty před koncem prostřední části snížil na rozdíl jediného gólu povedeným blafákem Záhorovský. Mezitím nahradil brankářkou jedničku Severočechů Fikrt Hniličku, který odstoupil pro zranění po kolizi s protihráčem.

Další góly padaly až v poslední desetiminutovce. V 51. minutě střílel do poloodkryté klece obránce Jiruš. Uklidňující náskok dal Liberci prvním zásahem v sezóně Víšek. Minutu před koncem pak už jen korigoval na konečných 3:5 Balaštík.

Bílí Tygři Liberec - RI Okna Zlín 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. S. Procházka (Pabiška), 20. Plodek (Klimenta), 30. Plodek (Hunkes), 51. Jiruš (V. Nedorost), 54. Víšek (Plodek) - 11. Balaštík (Leška), 38. Záhorovský (Balán), 59. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Bejček. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Diváci: 6210.
Liberec: Hnilička (35. Fikrt) - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.
Zlín: Murín (21. J. Čech) - Hamrlík, Zubíček, Ďurák, Nosek, Galvas, Vosátko, Lučka - M. Čech, Mokrejš, Okál - Balaštík, Leška, Záhorovský - Andrašovský, Balán, Kubiš - F. Čech, M. Pšurný, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík