Balaštík hattrickem zničil Pardubice, Sparta prohrála s posledním Ústím

Navrátilec z NHL Jaroslav Balaštík se zaskvěl v pátečním 21. kole hokejové O2 extraligy. Třemi góly pomohl Zlínu porazit 4:0 Pardubice. Poslední Ústí zvítězilo na Spartě 2:1, Vítkovice zdolaly Karlovy Vary 4:2 a České Budějovice vyhrály v Kladně 3:1. Vedoucí Slavia rozstřílela Litvínov 7:1, Liberec udolal Znojmo 1:0 až po samostatných nájezdech.

Zlín nedal Pardubicím a za výhrou vyrazil ve druhé třetině. Jaroslav Balaštík nejprve v přesilovce využil přihrávku 32. narozeniny slavícího Petra Lešky a v další přesilovce si oba spolupráci zopakovali. Někdejší nejlepší střelec extraligy se trefil i v 54. minutě a završil tak hattrick. Výsledek ve stejné minutě pečetil bývalý hráč Východočechů Dušan Andrašovský.

Čtvrté Karlovy Vary prohrály ve Vítkovicích 2:4, oba góly navíc Západočeši vstřelili až v závěru duelu. To už domácí po gólech Hubáčka, Jurečky, Krenželoka a Burgera vedli 4:0 a o vítězi bylo rozhodnuto. Korigovali Skladaný a Petr Kumstát, v závěru se popral domácí Ujčík s Hluchým, do konce zápasu byl vyloučený i Petr Hubáček z Vítkovic.

České Budějovice vyhrály v Kladně 2:1, oba góly Jihočechů vstřelil Tomáš Kůrka. První trefu musel potvrdit až videorozhodčí, padla v čase 19:59. Domácí v závěru jen korigovali Jaroslavem Kallou, pojistku přidal Petr Sailer.

Sparta zklamala, Slavia zářila

Hokejisté pražské Sparty překvapivě nestačili na poslední Ústí nad Labem, kterému podlehli 1:2. Domácí vedli po trefě beka Jana Hanzlíka, hosté otočili skóre po zásazích Tomáše Martince a Martina Šagáta. V brance Sparty se představil zkušený Martin Altrichter, který po zranění Tomáše Duby v celku mistra bude dva měsíce hostovat.

Nezaváhal naopak další pražský tým, Slavia. Lídr extraligy rozstřílel Litvínov 7:1. V Sazka aréně poslal domácí do vedení Vladimír Růžička junior, další góly přidali Radek Duda, Josef Beránek a Tomáš Micka. Za hosty korigoval Jiří Šlégr, ale poté se trefili Karel Sloboda, Jiří Doležal a Tomáš Žižka.

Zápas Liberec - Znojmo rozhodl jediný gól, který vstřelil až v samostatných nájezdech domácí Leoš Čermák.

Ve čtvrteční televizní předehrávce 21. kola Plzeň prohrála s Třincem 3:4 po samostatných nájezdech.

Hokejová O2 extraliga, 21. kolo:
RI Okna Zlín - Moeller Pardubice 4:0ON-LINE
Branky: 22., 27. a 54. Balaštík, 54. Andrašovský
Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 4:2ON-LINE
Branky: 11. P. Hubáček, 39. Jurečka, 44. Krenželok, 50. Burger - 53. Skladaný, 58. Kumstát
Geus Okna Kladno - Mountfield Č. Budějovice 1:3ON-LINE
Branky: 58. Kalla - 20. a 47. Kůrka, 59. Sailer
Sparta Praha - Slovan Ústečtí Lvi 1:2ON-LINE
Branky: 3. Jan Hanzlík- 16. T. Martinec, 46. Šagát
Slavia Praha - Litvínov 7:1ON-LINE
Branky: 19. V. Růžička ml., 27. Duda, 47. Beránek, 48. Micka, 51. Sloboda, 53. Doležal, 56. Žižka - 51. Šlégr.
Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 1:0 SNON-LINE
Rozhodující nájezd: Čermák

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200