Liberec - Sparta 5:0Liberec vyhrál i podruhé, rozebral Spartu pěti góly

47. Bartovič 3 : 0
48. Žabka 4 : 0
52. Kašpařík 5 : 0

LIBEREC

Hokejisté Liberce mohou být před pokračováním čtvrtfinálové série ČP play-off extraligy na ledě soupeře spokojeni. I ve druhém domácím zápase porazili pražskou Spartu, tentokrát dokonce 5:0, a vedou poměrem 2:0 na zápasy. Nakonec vítěznou branku vstřelil po krásné akci Čermák, na dva góly přihrál Bartovič, třikrát domácí udeřili v přesilovkách. Série pokračuje v pátek třetím zápasem v Praze.

Začátek druhého zápasu byl opatrnější, žádné výraznější akce se nerodily ani na jedné straně. Jen v osmé minutě fanouškům domácího týmu dvakrát za sebou zatrnulo. Nejprve musel brankář Pinc vyrazit před důrazným Nedvědem až do kruhu pro vhazování, a neohrožený výpad Netíka skončil jen pádem sparťanského útočníka do branky. Puk měl však v bezpečném držení domácí gólman.

Sparta sice byla mnohem aktivnější než v prvním duelu, jenže do vedení šel opět Liberec. Ve třinácté minutě si důrazný Čermák nejprve obhodil Ptáčka, a přešel i přes Jerofejevse. První střela domácího útočníka sice trefila zadní mantinel, jenže puk se k Čermákovi odrazil zpět a ten jej tentokrát dopravil za Šteflova záda. Další šance měli liberečtí při přesilovce, Štefl však čelil střelám od modré i nebezpečné teči Víška statečně.

Liberec podruhé udeřil v dvojnásobné přesilovce

Na začátku druhé třetiny hráli hosté dvě přesilové hry za sebou a při té druhé musel hlavní rozhodčí kontrolovat videozáznam, zda puk neskončil po střele Nedvěda za brankovou čarou. K radosti znovu do bíla oděné Tipsport Areny po chvilce rozpažil, sparťanský lídr trefil jen břevno. Ve 28. minutě přihrál Šachl před branku volnému Bartovičovi, ale Štefl stihl do jeho střely nastavit pravý beton.

Od 32. minuty hráli domácí takřka minutu přesilovou hru pět na tři, ale díky zbytečné zbrklosti si nedokázali vypracovat vyloženou šanci. Pak se zase připomněli Sparťané, Netík a po něm Melichárek však mířili nad branku. Poslední minutu druhé části hráli hosté znovu jen ve třech a odnesli to i gólem. Nenápadnou střelou od modré devět vteřin před koncem třetiny prostřelil Štefla obránce Jiruš.

Sparta inkasovala i při vlastní početní výhodě

Ve 48. minutě hrála přesilovku Sparta, jenže za její brankou zabojoval o puk Šachl, poslal jej najíždějícímu Bartovičovi, a ten se nemýlil. Za další dvě minuty už to bylo dokonce o čtyři branky, tentokrát Tygři skórovali při početní výhodě. Žabka trefil přesně horní růžek Šteflovy branky, a ten pro zbytek zápasu přepustil místo Michalu Valentovi.

Mladý brankář, jenž právě zítra oslaví teprve 22. narozeniny, vydržel s čistým štítem jen něco přes tři minuty. Pak jej překonal bývalý Sparťan ve službách Liberce Kašpařík a fanoušci se dočkali vytoužené "pětky". Hráči Sparty naproti tomu pokračovali v bezzubém výkonu, Pince se jim nakonec nepodařilo překonat ani jednou.

ČP play-off, čtvrtfinále - 2. zápas:
HC Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Čermák, 40. Jiruš (Klimenta), 48. Bartovič (Šachl), 50. Žabka (Bartovič), 53. Kašpařík (Zíb). Hl. rozhodčí: Minář, Hradil. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0.
Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub, Zíb - Čermák, Pabiška, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Dušek, Kašpařík, Nedorost. Trenér: Dušan Gregor.
Sparta: Štefl (od 50. Valent) - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Cook, Černošek, Stehlík - Melichárek, P. Nedvěd, M. Hlinka - Ton, Štrba, Netík - Dragoun, Langhammer, Vaic - Hromas, Švagrovský, Podlešák. Trenér: František Výborný.
Stav série: 2:0.