Rubriky:

Tipsport extraliga

Minář a Kubeš budou po chybě na Slavii pískat jen nižší soutěže

10. března 2008 12:36 - PRAHA

Nejzkušenější český hokejový rozhodčí Milan Minář bude nejméně do konce čtvrtfinále play off nasazován pouze na zápasy v první lize či v juniorské extralize. Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje mu stejně jako Jaroslavu Kubešovi zastavila činnost v nejvyšší soutěži za chybu v druhém čtvrtfinálovém duelu mezi pražskou Slavií a Třincem, kdy chybně uznali branku Jiřího Polanského při samostatných nájezdech.

Polanský před gólovým zakončením svého nájezdu udělal efektní otočku, jenže puk při ní nesměřoval stále dopředu, jak přikazují pravidla. Rozhodčí však branku uznali a i díky tomu Oceláři v Praze vyhráli. "Do příštího zasedání APK, kde podám zprávu, budou pískat jen nižší soutěže," řekl předseda komise Pavel Halas deníku Sport.

Poškozená Slavia dokonce oficiálně požádala ředitele soutěže Stanislava Šulce o opakování zápasu, ten ale žádost Pražanů zamítl. Uvedl však, že v případě, že komise rozhodčích potvrdí, že Kubeš s Minářem chybovali, bude požadovat, aby oba arbitři již v letošním play off nerozhodovali. Minář byl přitom delegován i na letošní mistrovství světa v Kanadě.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..