Pinc: Od druhé třetiny jsme byli lepší než Slavie

První zápas semifinále play-off proti Slavii nebude brankář Liberce Marek Pinc počítat mezi své nejvíce vydařené. V závěru první třetiny inkasoval branku po nešťastné teči spoluhráče a za necelou minutu neudržel střelu, díky čemuž soupeř skóroval podruhé. V dalším průběhu zápasu sice svůj tým několika skvělými zákroky podržel, ale při samostatných nájezdech nevyzrál ani na jednoho ze dvou střelců Slavie.

Už po první třetině jste měl na kontě dvě inkasované branky, to asi nebyl šťastný vstup do zápasu?

První třetinu jsme trochu zaspali, ale myslím, že od té druhé jsme byli lepším týmem. Byl to výborný zápas z obou stran, nemusíme se za výkon stydět. Nájezdy už jsou pak loterie.

Co se stalo u toho prvního gólu, neviděl jste střelu?

Střela byla přes hráče a byla tečovaná. Šlo to asi dva metry vedle, ale trefilo to něčí brusli a puk mi najednou propadl mezi nohama.

Ani ne po minutě padl druhý gól, to pro vás musela být nepříjemná sprcha?

Určitě. Řekli jsme si k tomu něco v kabině a od druhé třetiny to bylo vidět. Pak už jsme hráli výborně.

Hodně to zamrzí, když jste prohráli i přesto, že jste byli většinu zápasu lepším týmem?

Hraje se na čtyři vítězná utkání, Slavie zatím vede jen 1:0. Není třeba ještě věšet hlavy. Myslím si, že to bude dlouhá série.

Vyčítal jste si něco u té druhé inkasované branky?

Ne.

Můžete popsat tu situaci?

Tam byla prostě střela od beka, odrazilo se to, a další jejich hráč to dorazil.

Neříkal jste si, že kdybyste jednu z těch střel chytil, tak jste nemuseli prohrát?

To je kdyby... Na kdyby se hokej nehraje.

Při nájezdech to vypadalo, že jste si na jednu z těch střel sáhnul?

Škrtlo mi to lapačku, chybělo asi pár milimetrů.

Daly se ty nájezdy slávistů chytit?

Je pravda, že to dobře trefili. Každý nájezd se dá chytit, ale když to hráč dobře trefí, tak je to těžké.

Je třeba něco změnit do druhého zápasu semifinále?

Chtělo by to hrát stejně jako ve středu od té druhé třetiny. To jsme byli lepší než Slavie.