Hokejisté Liberce prohráli v přípravě i s Kladnem

LIBEREC

Hokejisté Liberce prohráli v přípravném utkání na nový ročník extraligy s Kladnem 3:5 a po úterním debaklu 0:7 na ledě Litvínova si připsali druhou porážku. Středočeský tým Geus Okna bez odpočívajících Pavla Patery a Martina Procházky si naopak připsal úspěch po úterní prohře 2:4 s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi.

Bílí Tygři se sice dostali díky Pabiškovi do vedení už v 15. sekundě utkání, ale stav otočili v závěru úvodní části obránce Petr Hořava a útočník Tenkrát. Severočechům opět vyšel vstup do druhé části a po 22 vteřinách hry využil přesilovku Harant, ale Kladnu vrátil vedení Eberle a Tenkrát se Stielerem zvýšili už na 5:2.

Hokejisté Karlových Varů ve svém prvním přípravném utkání zdolali České Budějovice 5:2. Rozhodující náskok dnes získala Energie v úvodní třetině, kdy jí vedení 3:0 zajistili Lukáš Pech, Jakub Grof a Milan Procházka. Mountfield potom dvakrát snížil díky Ondřeji Veselému a Tomáši Kůrkovi, ale tříbrankový rozdíl udržel dvěma trefami Vítězslav Bílek.

Mladá Boleslav zvítězila v České Lípě nad prvoligovou Třebíčí 4:2. Středočeši od začátku udávali tempo hry. Do dvougólového vedení se dostali po trefách Mocka a Boháče, ale ještě před první pauzou snížil Sojčík. V druhé třetině zvýšili Mladoboleslavští Nouza s Tomasem, avšak Horácká Slavia znovu po dvou soupeřových gólech odpověděla. Pod horní tyč se trefil v 34. minutě Kalafut. V poslední dvacetiminutovce se stav již nezměnil. Pozápasové nájezdy ovládli také Šejbovi svěřenci 2:0.

Plzeň sice ve svém úvodním přípravném utkání proti prvoligovému Berounu inkasovala jako první, ale nakonec vývoj zápasu otočila a vyhrála jasně 6:2. Západočeši nastoupili bez svého hvězdného navrátilce Martina Straky. K výhře přispěl nejvíce nováček Zdeněk Kubica, jenž je v Plzni na zkoušce ze Šumperku: dal gól a na další přihrál.

Plzeň odpověděla na vedoucí Kocmanovu branku gólem Šindela ve 13. minutě. O 44 vteřin později se trefil Kubica a ještě do první přestávky vyjádřil plzeňskou převahu dalším gólem Důras. V druhé části se na další trefu čekalo až do 39. minuty, kdy navýšil skóre na 4:1 Stránský. V té době už byli v obou brankách náhradníci, v té plzeňské zastoupil jedničku Málka talentovaný mladík Pavel Francouz. I on nakonec jednou inkasoval, když se v nástupu do závěrečného dějství prosadil Křestan. Drama však odmítl povedeným zakončením svého úniku v oslabení Matějovský a v samém závěru přidal šestý úspěch domácích Dvořák.

Přípravné hokejové zápasy:
Bílí Tygři Liberec - Geus Okna Kladno 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 1. Pabiška, 21. Harant, 52. Zíb - 19. a 45. Tenkrát, 17. P. Hořava, 37. Eberle, 47. Stieler. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1000.
Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 37. a 60. Bílek, 9. Pech, 13. Grof, 15. Milan Procházka - 24. Veselý, 51. Kůrka. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 1500.
BK Mladá Boleslav - Horácká Slavia Třebíč 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 8. Mocek, 18. Boháč, 28. Nouza, 32. Tomas - 19. Sojčík, 34. Kalafut. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:4, navíc Posmyk (M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.
Lasselsberger Plzeň - Berounští Medvědi 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Šindel, 13. Kubica, 16. Důras, 39. Stránský, 51. Matějovský, 60. Dvořák - 3. Kocman, 41. Křestan. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.
HK 36 Skalica - Znojemští Orli 4:3 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 1. Pálffy, 15. Gründling, 28. Hartmann, 64. Horský - 6. Procházka, 41. Beroun, 51. Čachotský.