V úvodu hokejového Tipsport Cupu zaskočila Spartu Mladá Boleslav

Prohra posílené pražské Sparty, v jejíž sestavě nechyběly ani bývalé hvězdy NHL David Výborný s Martinem Ručinským, s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi byla největším překvapením prvního kola hokejového Tipsport Cupu. Z dalších favoritů v úterý zaváhali také Českobudějovičtí, kteří podlehli 1:2 Znojmu, a Zlín 2:3 prohrou s prvoligovým Brnem.

Ve skupině A sice Kladno prohrávalo s Chomutovem ještě v úvodu druhé třetiny 0:1, ale nakonec ambiciózního soupeře udolalo 3:1. V druhém duelu rozhodlo o vítězi mezi Karlovými Vary a Ústeckými Lvy až prodloužení, v němž zajistil domácím druhý bod Kristek.

Skupinu B nezahájily podle svých představ České Budějovice, když podlehly Znojmu těsně 1:2. Jihočeši sice šli již v třetí minuté do vedení, ale to byla také jejich poslední radost. Plzeň si naproti tomu hladce poradila s Vrchlabím 5:2.

Sparta v nejsilnějším složení nestačila na nováčka ligy

Sparta sice proti Mladé Boleslavi nehrála ve skupině C doma, ale v Nymburku, přestože však nastoupila v silném složení, extraligový nováček byl nad její síly. Pražané odešli poraženi 0:2 a ve dvou přípravných utkáních tak hlavní favorit na extraligový titul zatím nevstřelil ani gól.

Obhájce pohárové trofeje z Pardubic porazil ve východočeském derby Hradec Králové 5:2, ale přišel o útočníka Klejnu, který si po srážce s protihráčem poranil rameno. Ve středu ho čeká operace.

V "moravské" skupině D podlehl Zlín prvoligové Kometě Brno 2:3, ačkoli po třech odehraných minutách vedl už 2:0. Ve prospěch hostů však rozhodl v 60. minutě Švagrovský. Třinec porazil Olomouc 2:0.

Tipsport Cup:
Skupina A:
Kladno - Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Frolík, 31. Tenkrát, 60. Horna - 8. Charousek. Rozhodčí: Turčan - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 300.
Karlovy Vary - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Bílek, 26. Grof, 62. Kristek - 11. Kloz, 32. Pojkar. Rozhodčí: Jebavý - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 1850.
Skupina B:
České Budějovice - Znojmo 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Šimánek - 13. Dopita, 34. Plášek. Rozhodčí: Fraňo - Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:9, navíc Hudec (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.
Plzeň - Vrchlabí 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 6. a 46. Dvořák, 13. Dresler, 42. Matějovský, 50. Stránský - 1. Mikšovský, 57. Beck. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 1200.
Skupina C:
Sparta Praha - Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 34. Jindra, 60. Čech. Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 1124.
Pardubice - Hradec Králové 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 6. a 39. Ondřej, 27. Klejna, 56. Stoklasa, 56. Cetkovský - 37. Hruška, 58. P. Suchý. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1500.
Skupina D:
Zlín - Kometa Brno 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Rachůnek, 3. Brunec - 11. Kempný, 12. Vondráček, 60. Švagrovský. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Machálek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2000.
Třinec - Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. D. Květoň, 38. Balej. Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 300.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200