Litvínov prohrál na turnaji ve Švýcarsku s Nižným Novgorodem

Hokejisté Litvínova podlehli ve čtvrtečním utkání na turnaji Hockeyades ve švýcarském Le Sentier Nižnému Novgorodu 1:4. V pátek hrají Severočeši rovněž od 18:00 s Zugem, který prohrál ve středu s dnešním soupeřem Litvínova 3:8. V sobotu budou hrát svěřenci trenérů Jaroslava Hübla a Petra Rosola o konečné umístění.

Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre v 24. minutě Čubarov. V závěrečné části nejdříve Klementěv zvýšil na 2:0, pak sice Vobořil zkorigoval stav, ale další minuty patřily Torpedu. Nejdříve se trefil český útočník Brendl, který si proti Zugu připsal tři asistence, a skóre uzavřel Mamašev.

Litvínov - Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 49. Vobořil - 24. Čubarov, 45. Klementěv, 51. Brendl, 54. Mamašev.

Znojmo a Zlín na trenčínském turnaji prohrály, Třinec uspěl

Hokejisté Znojma i Zlína prohráli na úvod trenčínského Rona Cupu. Znojemští Orli podlehli Zvolenu 1:4 a zlínský tým RI Okna prohrál s Skalicí 2:3. V konfrontaci se slovenskými kluby uspěl jen Třinec, který zvítězil nad domácí Duklou 5:2.

Orli už nastoupili i se svými oporami brankářem Trvajem a útočníkem Dopitou. Důrazněji hrající Zvolen se prosazoval častěji v koncovce a získal dvoubrankový náskok. Po půlhodině hry se sice podařilo snížit Meidlovi, závěr zápasu ale patřil opět slovenskému týmu, který přidal další dva góly. V samostatných nájezdech po utkání si vedlo lépe Znojmo a získalo pomocný bod.

Zlín odvedl solidní výkon, měl tlak, v koncovce ale zápolil s přesností. Od 8. minuty vedl brankou Pšurného, Skalica ale v rozmezí jedné minuty ještě v první třetině otočila. Nejdříve si Hartmannovu přihrávku srazil do vlastní sítě nešťastně obránce Vosátko a druhý gól Skalice zaznamenal Kocák.

Zlínu se sice ještě podařilo vyrovnat po Rachůnkově střele, v dalším průběhu už ale jeho střelcům zcela vyschl prach. O vítězství slovenského týmu rozhodl ve 47. minutě Mikuš. V přípravě se zatím hokejistům Zlína nedaří, po třech porážkách v Tipsport Cupu nezvládli ani čtvrté utkání.

Třinec si naopak v přípravě připsal ve čtvrtém utkání čtvrtou výhru. Na Polanského trefu ještě odpověděl Trochta, ale Pavelek s Tomíkem pak Ocelářům zajistili vedení 3:1. I když český krajánek v dresu Dukly Václav Král snížil, Slezanům pojistil vítězství dvěma góly Balej.

HKm Zvolen - Znojemští Orli 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Markovič, 26. Dubec, 43. Turek, 58. Cebák - 31. Meidl. Rozhodčí: Jonák. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 650.
HK 36 Skalica - RI Okna Zlín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Hartmann, 15. Kocák, 47. Mikuš - 8. M. Pšurný, 27. Rachůnek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 650.
Dukla Trenčín - Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 6. Trochta, 33. V Král - 41. a 49. Balej, 2. Polanský, 7. Pavelek, 31. Tomík. Vyloučení: 6:8, navíc Moravec (Třinec) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1000.

Slavia vyhrála nad Havlíčkovým Brodem

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v dnešním přípravném utkání v Edenu nad Havlíčkovým Brodem 5:4. Prvoligoví Rebelové, kteří s úřadujícím mistrem úzce spolupracují, dokázali třikrát dohnat ztrátu, ale v 53. minutě rozhodl o výhře týmu reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky svou druhou trefou v utkání Miloslav Čermák.

Další zápas čeká Slavii v úterý na ledě Vrchlabí, kde bude bojovat o body do Tipsport Cupu.

Na Červenkovu trefu z 5. minuty odpověděl v závěru úvodní části Svoboda, pak Slavia vedla 2:1 díky Doležalovi a vyrovnal Ondráček. Čermák s Mickou získali Pražanům dvoubrankový náskok, ale dvěma góly reagoval Jelínek. Po Čermákově gólu už se hosté neprosadili.

Slavia Praha - Havlíčkův Brod 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Branky: 34. a 53. Čermák, 5. Červenka, 24. Doležal, 35. Micka - 38. a 50. Jelínek, 20. Svoboda, 29. Ondráček.

Pardubice zdolaly na Bifrost Cupu Košice

Hokejisté Pardubic vstoupili do prvního ročníku turnaje Bifrost Cup v Bratislavě vítězstvím 2:1 nad Košicemi. Vystoupení v základní skupině zakončí svěřenci trenéra Václava Sýkory v pátek od 16:00 proti Hamburku, v neděli čeká Moeller duel o konečné umístění.

Pardubice se radovaly z vedení už po 81 vteřinách hry, kdy unikl do sóla Divíšek a otevřel skóre. V 8. minutě vyrovnal v oslabení Húževka, jehož branku musel potvrdit až videorozhodčí. V 26. minutě trefil při Píšově vyloučení košický Babka tyčku. Z vítězství se radovali Východočeši poté, co v 57. minutě rozhodl v přesilovce Pivko.

Moeller Pardubice - Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Divíšek, 57. Pivko - 8. Húževka. Rozhodčí: Konc - Horínek, Jankovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.