České Budějovice porazily na Dorint Cupu Drážďany 3:2

DRÁŽĎANY

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili ve svém úvodním utkání na Dorint Cupu nad domácími Drážďany 3:2. Mountfield sice prohrával po druhé třetině s týmem z druhé německé ligy 1:2, ale v závěrečném dějství otočili výsledek Tomáš Vak a Petr Sailer.

Další zápas čeká svěřence trenéra Ernesta Bokroše v sobotu od 14:30 s Eisbären Berlín, kteří v pátek remizovali s Norimberkem 4:4.

V úvodní třetině branka nepadla, v 29. minutě dostal v přesilovce Jihočechy do vedení Huml. Vzápětí ale otočili stav Weilert a Deleurme. V 52. minutě vyrovnal Vak a za tři minuty rozhodl Sailer, který už předtím asistoval u obou branek Mountfieldu.

Drážďany Eislöwen - Mountfield České Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 35. Weilert, 37. Deleurme - 29. Huml, 52. Vak, 55. Sailer. Rozhodčí: Deubert - Brodnicki, Gemeinhardt (všichni Něm.). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 1315.