Hokejisté Kladna porazili v přípravě Ústí nad Labem 6:3

KLADNO

Hokejisté Kladna zvítězili v dnešním přípravném utkání na nový ročník extraligy nad prvoligovým Ústím nad Labem 6:3 a oplatili Slovanu porážku 0:5 z úterního utkání Tipsport Cupu na severu Čech. Další duel čeká Kladno v úterý opět doma proti Liberci.

Ústí se sice dostalo díky Čalounovi do vedení, ale ráz utkání jednoznačně určovali domácí, kteří ze šesti gólů vstřelili čtyři při nestejném počtu hráčů. Třikrát skórovali v přesilovce a jednou i v oslabení.

Geus Okna Kladno - Slovan Ústečtí Lvi 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Branky: 12. Frolík, 20. Bělohlav, 26. Skrbek, 27. Kuchler, 40. Tenkrát, 52. Čurilla - 6. Čaloun, 39. Novák, 60. Němeček. Rozhodčí: Bacílek - Frühauf, P. Řešátko. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci. 300.

Mladé Boleslav vyhrála v přípravě v Chomutově

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v přípravě osmé utkání za sebou. Nováček extraligy otočil na ledě prvoligového Chomutova nepříznivý výsledek z 0:2 na konečných 4:2 a na kontě má v létě jedinou porážku z vůbec prvního duelu se Spartakem Moskva. Další duel čeká svěřence trenéra Jiřího Šejby v pondělí na ledě Plzně.

Reprízu letošního finále první ligy, do které ani jeden tým nevstoupil v kompletním složení, odstartovali lépe Severočeši, kteří se dostali do vedení po gólu Indry z 15. minuty. V polovině zápasu navíc zvýšil Malát. Jenže Mladoboleslavským stačilo na obrat ve třetí třetině jen pět minut a devět vteřin. Postupně se trefili Nouza, Kubeš a Konečný. V závěrečných vteřinách se ještě trefil do prázdné brány Kočí.

KLH Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 15. Indra, 31. Malát - 47. Nouza, 48. Kubeš, 52. Konečný, 60. Kočí. Rozhodčí: Florián - Kordina, Sadílek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 800.