Ml. Boleslav - Třinec 6:4Mladá Boleslav přehrála doma Třinec

47. Brňák 5 : 3
58. Sýkora 6 : 3
59. Seman 6 : 4

MLADÁ BOLESLAV

Třinec v Mladé Boleslavi třikrát vedl, neodolal však domácímu tlaku v poslední třetině. Nováček třemi góly během pěti minut otočil skóre a porazil Oceláře i podruhé v sezóně.

Hosté využili hned první přesilovku utkání, když pohotovou kombinací rozebral bránící domácí hráče a Polanský zakončoval prakticky do prázdné branky. Třinecké fauly v rychlém sledu však ještě během úvodního dějství nabídly Mladé Boleslavi opakovaně možnost hry v početní výhodě a při Malecově trestu se Posmykovi podařilo nadvakrát vyrovnat.

Na druhý třinecký gól přišla domácí odpověď za 51 vteřin, když Král dorazil do sítě střelu Marušáka, jenž odjede na ruské angažmá teprve po reprezentační pauze. Vzápětí ale i druhou Moravcovu gólovou přihrávku znovu zužitkoval střelecky naladěný Polák. Středočeši, od třetí třetiny v brance se Šindelářem, museli zase dotahovat.

Boháčovi se ale vyplatil důraz před brankou a Třinec nakonec doplatil na dvojité oslabení. Ujala se Kočího dělovka a o 47 sekund později podobně tvrdě pálil od modré další obránce Brňák. Hosté najednou ztratili glanc, utíkali jim puky a prohrávali i osobní souboje. Sýkorova trefa po přečíslení byla už jen pojistkou boleslavské výhry.

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 15. Posmyk (Benda), 28. Král (Gajovský, Marušák), 42. Boháč (Tomas, Benda), 46. Kočí (Handlovský, Marušák), 47. Brňák (Posmyk), 58. T. Sýkora (Král) - 4. Polanský (Kováčik, Tomík), 28. Polák (D. Moravec), 30. Polák (D. Moravec), 59. Seman (D. Moravec). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Kis. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. Diváci: 3970.
Mladá Boleslav: Chábera (41. Šindelář) - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel - Handlovský, Král, Gajovský - Tomas, Benda, Štrba - P. Barinka, Rod, Boháč - Nouza, T. Sýkora, Eiselt - Kubeš. Trenéři: Šejba a Gudas.
Třinec: Vojtek - Andersons, Vosátko, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec, Nikolov - Kanko, D. Moravec, Polák - Tomík, Polanský, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Hašek, Hampl, Piecha. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200