Rubriky:

Tipsport extraliga

Vítkovicím vychází léčba Hadamczikem

27. listopadu 2008 09:26 - PRAHA

Ve zběsilém tempu stihla hokejová extraliga za 11 týdnů polovinu základní části, kterou zvládly nejlépe Vítkovice. Hadamczikovu týmu ovšem dýchá na záda se ztrátou jediného bodu Litvínov a tlačenice je i na dalších místech: mezi třetím a dvanáctým v tabulce je rozdíl jen devíti bodů.

Ostravský klub po tříleté absenci v play off vsadil na úspěšný slávistický model spojení role trenéra i manažera, v níž Alois Hadamczik dokázal vhodně poskládat mužstvo. „Povedlo se probudit v hráčích dřívějšími neúspěchy potlačenou sebedůvěru,“ říká šéf vítkovické střídačky. Podobně ukázněný projev s velikou bojovností zdobí i druhý Litvínov, těžící z konsolidované sestavy.

Pak už je tabulka extrémně vyrovnaná, mezi třetí a dvanáctou příčkou je rozestup pouhých devíti bodů a kolísavá forma se nevyhnula ani favoritům. Spartu postihla série pěti porážek už v říjnu, mistrovská Slavia zažívá stejnou krizi nyní. Po skvělém úvodu se zadrhla útočně silná Plzeň, což ale může souviset s ekonomickými problémy klubu.

Nejvýrazněji zaostali za očekáváním semifinalisté jarního play off České Budějovice a Liberec, který jako jediný v extralize vyměnil trenéra. Fanoušci na jihu Čech také žádali hlavu kouče, majitelé Mountfieldu ale poskytují Bokrošovi nezvyklou dávku důvěry. Na oba ambiciózní týmy přitom dolehla deka z porážek víc, než bylo únosné, a šest nadcházejících kol do reprezentační pauzy naznačí, zda zvednou hlavu nebo půjde o sezónu na odpis.

Daleko dřív začaly šplhat tabulkou po špatném úvodu Znojmo i Třinec, jehož dres obléklo už 32 hráčů. Kladenskému sešupu zatím zabraňuje nejlepší gólman soutěže Kopřiva. Nováček z Mladé Boleslavi je u dna, ale nevypadá, že by měl brzy skončit v bezvýchodné pozici s perspektivou baráže jako loni Ústí.

Polovina základní části extraligy v kostce
Kolísavé výkony se vyhnuly pouze Vítkovicím a Litvínovu
Největší trápení prožili v Budějovicích a v Liberci
Kanadské bodování ovládli hokejisté Plzně

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..