Slávista Bednář čtyřmi góly skolil Plzeň, Pardubice porazily Spartu v prodloužení

Vedoucí Slavia uhájila první místo, když ve 47. kole O2 extraligy porazila hladce Plzeň na jejím ledě 6:2. Čtyřmi góly zazářil nejproduktivnější hokejista ligy Jaroslav Bednář. Pardubice ztratily bod v duelu se Spartou, kterou udolaly 3:2 až v prodloužení. Liberec si poradil s Karlovými Vary 3:2 po nájezdech, Třinec doma nestačil na Budějovice 1:6. Mladá Boleslav vyhrála ve Znojmě 1:0, Kladno si poradilo se Zlínem 3:2 v prodloužení a Litvínov prohrál 3:4 na nájezdy s Vítkovicemi.

Slavia vykročila za vítězstvím v Plzni 6:2 veleúspěšnou první třetinou, v níž zkompletoval hattrick nejproduktivnější hráč ligy Jaroslav Bednář. Osm sekund před koncem první části přidal Bednář dokonce čtvrtý gól. Střelecké představení ligového kanonýra přerušil v 18. minutě hostující Vondrka.

Před vyprodaným hledištěm zvítězily domácí Pardubice nad Spartou 3:2 gólem v prodloužení z hole Petra Koukala a zůstaly v kontaktu s vedoucí Slavií. Východočeši sice prohrávali brankou Podlešáka, avšak v 11. minutě srovnali díky Starému. Ve 33. minutě poslal domácí do vedení Tomáš Blažek. Alespoň bod pro Pražany vybojoval druhou trefou v zápase Podlešák na začátku 54. minuty.

Snahu proklouznout do předkola play-off potvrdily České Budějovice v Třinci, kde vyhrály hladce 6:1. Za třemi body nasměroval Jihočechy na začátku druhé části svým druhým gólem v zápase Jiří Šimánek. Prostřední část se hostům povedla náramně, když vsítili další tři góly a vedli 5:1. Skóre zápasu uzavřel v 50. minutě Ptáček. Čestný úspěch domácích zaznamenal Tomík.

Rozhodující nájezd proměnil Pletka

Liberečtí před svými fanoušky získali dva body nad Karlovými Vary za výsledek 3:2 po nájezdech. První gól v dresu Bílých Tygrů po příchodu z Boleslavi vsítil útočník Radim Vrbata, když poslal domácí ve 49. minutě do vedení. Hosté ovšem srovnali sedm sekund před koncem závěrečné části díky Čuttovi. Rozhodující nájezd proměnil Pletka.

Měření sil mezi Litvínovem a Vítkovicemi rovněž rozhodovaly nájezdy, ale úspěšnějším týmem byli tentokrát hosté, když vítězný nájezd se povedl Viktoru Ujčíkovi. Vítkovice si mohly připsat plný bodový zisk, jenže na 3:3 srovnal minutu a půl před koncem Daniel Branda.

Do prodloužení dospěl souboj Kladna se Zlínem, v němž zisk prémiového bodu slavili domácí. Po minutě nastaveného času skóroval Jaroslav Kalla. Na vítěznou branku nahrával Pavel Patera, jenž sám skóroval ve 21. a 35. minutě. Za Berany se prosadili Leška s Kubišem.

Extraligový nováček z Mladé Boleslavi se na posledním místě tabulky nevzdává, což v neděli potvrdil bojovným výkonem na ledě předposledního Znojma. Středočeši vyhráli 1:0 gólem Tomáše Sýkory ve 33. minutě a stáhli manko na pět bodů. První nulu v mladoboleslavském dresu vychytal po návratu ze zámoří Marek Schwarz. Orli se museli obejít bez svého tahouna Jiřího Dopity.

Hokejová O2 extraliga, 47. kolo
Liberec - K. Vary 3:2 SN.ON-LINE
Branky: 16. Žabka, 49. Vrbata, rozh. nájezd Pletka - 25. Pech, 53. Čutta.
Třinec - Č. Budějovice 1:6ON-LINE
Branky: 18. Tomík - 10. a 22. Šimánek, 29. Duda, 33. L. Poživil, 37. Gulaš, 50. Ptáček.
Pardubice - Sparta 3:2 PP.ON-LINE
Branky: 11. Starý, 34. Blažek, 65. Koukal - 9. a 54. Podlešák.
Litvínov - Vítkovice 3:4 SN.ON-LINE
Branka: 23. Lukeš, 53. Jenáček, 59. Branda - 32. (z trest. stř.) a 55. Burger, 43. Kvapil, rozh. nájezd Ujčík.
Plzeň - Slavia 2:6ON-LINE
Branky: 26. Tomas, 60. Adamský - 9., 11., 13. (z trest. stř.) a 20. Bednář, 18. Vondrka, 38. Holec.
Znojmo - Ml. Boleslav 0:1ON-LINE
Branka: 34. T. Sýkora.
Kladno - Zlín 3:2 PP.ON-LINE
Branky: 21. a 35. Patera,  62. Kalla - 10. Kubiš, 29. Leška.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200