Slavia s Pardubicemi nezaváhaly, Bednář prodloužil sérii

Dva vedoucí týmy ve 48. kole O2 extraligy nezaváhaly. První Slavia vyhrála na ledě třetího Litvínova 5:2, k čemuž jí zejména dopomohl třemi body Jaroslav Bednář. Útočník Pražanů bodoval již v dvacátém zápase za sebou. Pardubicím stačily na výhru na ledě poslední Boleslavi jen dva góly, když triumfovaly 2:1. Plzeň si připsala důležitou výhru 5:4 v Liberci, přestože ještě ve 40. minutě prohrávala o dvě branky. Zaskvěl se předevśím Tomáš Vlasák, autor hattricku a asistence.

Vedoucí Slavia odcestovala do Litvínova hned bez pětice hráčů v čele s kapitánem Beránkem, její hru to ale příliš nepoznamenalo. Otěže vzal do rukou hned v úvodu Beránkův zástupce Jaroslav Bednář. Vedoucí muž kanadského bodování otevřel skóre už ve čtvrté minutě, o tři minuty později navíc asistoval u branky Micky. Bednář tak prodloužil sérii zápasů v řadě, ve kterých se mu podařilo bodovat, už na dvacet.

Severočechům se sice v druhé třetině podařilo snížit, v poslední minutě druhé dvacetiminutovky ale dal o sobě znovu vědět Bednář. Ten se po Skuhrovcově faulu na Červenku postavil k nařízenému trestnému střílení a ranou švihem vrátil hostům dvoubrankový náskok. V závěrečné třetině si slávisté náskok pohlídali, dvakrát se navíc ještě trefil Hruška a Růžičkova parta si ze severu Čech odváží tři body za výhru 5:2.

Pardubice drží se Slavií krok

<span>Slávistům se na čele drží v patách Pardubice, které nezaváhaly a na ledě nováčka z Mladé Boleslavi vyhrály 2:1. Středočeši, kterým pro nemoc scházela brankářská jednička <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=8000136&amp;playerId=8010848',event)">Schwarz</span>, se sice v 5. minutě zásluhou <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=8000136&amp;playerId=8003325',event)">Nouzy</span> dostali do vedení, Pardubice ale během čtyř minut skóre otočily. V dalším průběhu už žádná branka nepadla, Boleslav tak zůstává na posledním místě s pětibodovou ztrátou na třinácté Znojmo.</span>

<span>Sparta a České Budějovice vstupovaly do vzájemného zápasu v úplně odlišné pohodě. Zatímco Pražané vyhráli z posledních osmi utkání jen jedno, Jihočeši se zásluhou úspěšné série dostali na dostřel play-off. Na ledě to ovšem alespoň v úvodu vypadalo úplně opačně, klid sparťanům dodaly trefy <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=4000008&amp;playerId=4008954',event)">Tona</span> s <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=4000008&amp;playerId=8003197',event)">Podlešákem</span> z první třetiny.</span>

<span><span>To ale bylo z hlediska branek na dlouho dobu vše. Když už to vypadalo, že se Sparta dočká tříbodového zisku, Budějovice udeřily. Na konci 56. minuty snížil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002245',event)">Veselý</span>, o minutu a půl později poslal zápas do prodloužení <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=8000038&amp;playerId=4008949',event)">Kůrka</span>. Bod na víc nakonec brala Sparta, v přesilovce čtyři na tři rozhodl <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=607&amp;teamId=4000008&amp;playerId=4000018',event)">Kratěna</span>.</span></span>

Hubáček se po návratu z Ruska uvedl gólem

Vítkovice si na vlastním ledě poradily s předposledním Znojmem, které porazily 4:0 a posílily naděje na udržení se v první šestce, která zajišťuje přímou účast ve vyřazovacích bojích. V dresu domácích se poprvé od návratu z ruského Nižněkamsku představil Petr Hubáček a hned se zapsal do statistik, když v 48. minutě zvyšoval na 3:0.

V duelu Zlína a Třince, dvou týmů bojujících o play-off, čekali diváci na úvodní gól až do třetí třetiny. Důležitý krok k výhře 2:1 udělali Ševci mezi 47. a 48. minutou, ve které dvakrát skórovali. Oceláři se přesto nevzdali. V poslední minutě snížil Polasnký, třicet vteřin před koncem pak odmítl v stoprocentní šanci poslat zápas do prodloužení Balej.

Karlovy Vary porazily Kladno po prodloužení

Kladno zajíždělo do Karlových Varů, kde se mu v poslední době vůbec nedaří. Svěřenci trenéra Müllera vyhráli na ledě úřadujícího vicemistra naposledy v polovině září roku 2005, v právě probíhajícím ročníku je navíc Kladno nejhorším týmem co se týče tabulky zápasů venku.

Přesto ale utkání nabídlo vyrovnanou podívanou, po dvou třetinách dokonce hosté o gól vedli. Ve třetí dvacetiminutovce ale srovnal Řezníček a dovedl zápas do prodloužení. V něm bylo po faulu na karlovarského Skuhravého nařízeno trestné střílení, které proměnil reprezentační zadák Němec. Energie výhrou 3:2 po prodloužení natáhla svou úspěšnou sérii, na domácím ledě naposledy nebodovala 31. října loňského roku.

Plzeňský Vlasák pokazil třemi góly Liberci oslavu

Liberec nastoupil proti Plzni k 400. zápasu v nejvyšší soutěži, při této příležitosti proto jeho hráči přetáhli přes hlavu retro dresy ze sedmdesátých let. A Tygři po téměř celé úvodní dvě třetiny bavili vyprodanou Tipsport Arenu i dobrou hrou. Hned třikrát se během zápasu dostali do dvougólového vedení, přesto jim to nakonec nebylo nic platné.

Ještě na konci druhé třetiny snížil Tomáš Vlasák, stejný hráč pak v závěrečné části přidal další dvě branky a s celkovým počtem čtyř bodů se stal plzeňským hrdinou. Lasselsberger tak i počtvrté v sezóně na Tygry vyzrál, navíc se na ně bodově dotáhl i v tabulce.

Hokejová O2 extraliga, 48. kolo:
Vítkovice - Znojmo 4:0on-line
Branky: 7. Kvapil, 37. Klimek, 48. Hubáček, 53. Krenželok.
Zlín - Třinec 2:1on-line
Branka: 48. Vlach, 49. Andrašovský - 60. Polanský.
Litvínov - Slavia 2:5on-line
Branky: 36. Černý, 50. Kubinčák - 4. a 40. Bednář, 7. Micka, 57. a 60. Hruška.
Ml. Boleslav - Pardubice 1:2on-line
Branky: 5. Nouza - 6. Starý, 9. Zohorna.
K. Vary - Kladno 3:2 po prodlouženíon-line
Branky: 2. Dobroň, 43. Řezníček, 63. Němec - 6. Čurilla, 39. Frolík.
Sparta - Č. Budějovice 3:2 po prodlouženíon-line
Branky: 9. Ton, 14. Podlešák - 56. Veselý, 58. Kůrka.
Liberec - Plzeň 4:5on-line
Branky: 8. Nedorost, 9. Žabka, 12. Kašpařík, 40. Pabiška - 11. M. Straka, 31. Tomas, 40., 54. a 57. Vlasák.