Rubriky:

Tipsport extraliga

Vítkovice mrzel pokažený úvod, doma spoléhají na plnou halu

13. března 2009 09:56 - PRAHA

Dva ze tří zápasů na ledě Slavie ztratili hokejisté Vítkovic stejným způsobem. Už během prvních minut inkasovali dva rychlé góly a museli dotahovat nepříjemnou ztrátu, pokaždé to ale stejně skončilo jejich porážkou. Ve druhém zápase čtvrtfinále dostali dva góly během prvních tří minut, ve čtvrtečním pátém duelu to bylo v rozmezí osmé a deváté minuty zápasu.

"Zase to bylo úplně to samé, na stejné brdo jako v předchozím zápase," zlobil se po utkání brankář Jakub Štěpánek. "Vždycky si řekneme, že chceme přežít úvod, jenže to přece není o nějakých prvních třech minutách. To je třeba deset, patnáct minut....," pokračoval.

"Nepouštíme Slavii do velkých šancí, ale pak dostaneme gól a hra se nám úplně sesype. Oni pak mají zase další tři šance, jednu promění, prohráváme 2:0, a můžeme zase dotahovat," vypočítávala opora Vítkovic. "Jsme zklamaní, ale já doufám, že to z nás brzy vyprchá. Přece jen, ačkoliv jsme prohrávali o dva góly, tak jsme to dokázali otočit," našel i pozitiva na hře Vítkovic útočník Jiří Burger.

Burger: Bylo pro mě těžké puk zvednout

V polovině zápasu hosté dvěma góly otočili skóre na 3:2 ve svůj prospěch, ale nedokázali přidat další gól, kterým by si případnou výhru a postup do semifinále pojistili. "Po vedení 3:2 jsme asi měli být trochu odvážnější, ale Slavia hrála dobře a nakonec vyrovnala. Na tom úzkém hřišti je těžké ji bránit," dodal Burger.

5. čtvrtfinále play-off Slavia - Vítkovice
ON-LINE:Slavia - Vítkovice
REPORTÁŽ:Bednář odvrátil vyřazení Slavie
BEDNÁŘ:K rozhodujícímu gólu přes trojnožku
BRANKÁŘI:Neruda zastoupil chybujícího Furcha

Slávisté nakonec skóre vrátili ve svůj prospěch v 54. minutě, kdy Bednář podruhé překonal Štěpánka. V úplném závěru ale zkusily Vítkovice power play a právě Burger mohl poslat zápas do prodloužení. Náhradník Neruda však jeho šanci pár vteřin před koncem vyrazil. "Dostal jsem puk z levé strany, takže pro mě bylo těžké střelu zvednout. To mě ale neomlouvá, z takové pozice bych měl gól dát," kál se Burger.

Štěpánek: My nemáme co ztratit, to oni musí vyhrát

Další zápas se hraje v sobotu na ledě Vítkovic a hráči ostravského klubu věří, že domácí prostředí jim tentokrát pomůže sérii ukončit. "Doufám, že lidi budou zase skvělí a hodně nám pomůžou," přeje si Burger. "Snad přijde zase plná hala a požene nás dopředu. Domácí širší kluziště nám může pomoci k tomu, abysme Slavii porazili a vyřadili ji," dodal Štěpánek.

Dvaadvacetiletý brankář si je dobře vědom toho, že při vedení 3:2 na zápasy pořád drží vítkovičtí trumfy v rukou. "Psychická výhoda je pořád na naší straně, my nemáme co ztratit. Do play-off jsme vstoupili z osmého místa, zatímco Slavia byla první a musí vyhrát. Ještě máme jeden mečbol, tak to snad využijeme."

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..