Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejová Plzeň má údajně finanční potíže, požádala o pomoc město

14. května 2009 19:14 - PLZEŇ

Hokejisté Plzně stále nemají jistotu, že se představí v příštím ročníku extraligy. Čtvrtý tým uplynulé sezóny v čele s kapitánem a zároveň generálním manažerem Martinem Strakou totiž sužují finanční potíže a navíc přijde o generálního partnera, jímž byla dosud společnost Lasselsberger. Klub dokonce údajně ještě dluží hráčům peníze na výplatách.

Plzeňští se tak ocitli v nelehké situaci. "Požádali jsme město o pomoc. Jedná se o tom již delší dobu. Pokud nám město pomůže, budeme to dál řešit," řekl ČTK jednatel klubu Jaromír Zavoral. Potvrdil tím, že po skončení spolupráce s Lasselsbergerem nenašli dosud Západočeši žádného dalšího hlavního sponzora, který by zajistil bezproblémový chod klubu. "V případě, že město odmítne, je však ta situace kritická," přiznal Zavoral.

Ve středu byl navíc již rozlosován nový ročník české nejvyšší soutěže, který má Plzeň zahájit na ledě brněnské Komety. Zavoral nechtěl předbíhat událostem. "Víc k tomu zatím není co říci. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Další schůzku máme v průběhu příštího týdne," uzavřel Zavoral.

Lasselsberger oznámil konec spolupráce s plzeňským hokejem už v prosinci loňského roku jako součást úsporné strategie firmy. Skupina se sídlem v Rakousku, která mimojiné vlastní českého výrobce keramických obkladů a dlažeb RAKO, figurovala v plzeňském hokeji už od roku 1998.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..