Brno rozdrtilo v premiérové výhře Liberec, Slavia si poradila se Zlínem

Hokejisté Komety Brno se dočkali první výhry v O2 extralize, když v nedělním 12. kole porazili na svém ledě Liberec vysoko 7:2. Slavia si poradila v domácím prostředí se Zlínem 4:1 a nedovolila Ševcům dostat se do čela tabulky. Třinec pokračuje na vítězné vlně, tentokrát loupil na Kladně 2:1, Litvínov uspěl v Plzni 5:4, Pardubice zdolaly Boleslav 4:2 a Sparta si z Budějovic odvezla dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Slávistický útočník Michal Vondrka se snaží překonat zlínského brankáře Jakuba Sedláčka.

Slavia porazila před svými fanoušky Zlín 4:1 a nedovolila Beranům dostat se do čela extraligy. Výhra sešívaných se zrodila již v první dvacetiminutovce, kterou Pražané vyhráli brankami Červenky, Čermáka a Drtiny. Když na začátku druhé části zvýšil Branda, hosté se již na odpor nezmohli. Pražané si připsali druhou výhru za sebou, Zlín naopak poznal hořkost porážky po čtyřech předchozích výhrách.

Prvního plného bodového zisku v sezóně se dočkala Kometa Brno, nováček soutěže si v hale Rondo poradil s Libercem vysoko 7:2. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Radek Procházka, jenž otevřel skóre zápasu po sedmi minutách hry a poté nahrával na branky Svobodovi ve 24. a Brabencovi ve 49. minutě na 7:0. Brno tak má na svém kontě čtyři body.

Náskok na Litvínov se však Brnu stáhnout nepovedlo, neboť Severočeši zvítězili v Plzni 5:4. Domácí přitom vstoupilli do utkání bleskově a po 10 sekundách hry vedli zásluhou Bombersbacka, ale Litvínov do konce třetiny otočil stav na 4:2. Západočechům se podařilo srovnat díky dvěma trefám Vlasáka, ale vítězství na stranu černožlutých barev získal ve 43. minutě svým druhým gólem v utkání František Lukeš. Litvínov se tak bodově dotáhnul na Karlovy Vary, které však mají zápas dobru.

Třinec potvrdil formu

Vyrovnaný souboj byl k vidění v Kladně, ale domácí se z výhry neradovali, výbornou formu  Třinec potvrdil vítězstvím 2:1. Středočeši sice vedli po brance Kaberleho ze začátku druhé třetiny, ovšem Oceláři během necelých čtyřech minut otočili stav, vítěznou trefu vsítil ve 39. Tomáš Malec.

Pardubice navázaly v neděli na předchozí tři výhry a před svými příznivci si připsaly další tři body po výhře 4:2 nad Mladou Boleslaví. Na branku si Východočeši museli počkat až do 21. minuty, kdy zamířil přesně Rastislav Špirko, stejný hráč v 60. minutě z rychlého protiútoku definitivně zlomil odpor soupeře, v utkání si připsal tři kanadské body za dvě branky a asistenci. Vítěznou ránu na 3:2 zaznamenal rovněž tříbodový (1+2) Petr Sýkora na začátku třetího dějství.

Sparta se v tabulce dotáhla bodově na České Budějovice, které porazila na jejich ledě po samostaných nájezdech 3:2, vítěznou penaltu proměnil Tomáš Netík. Ani dvě branky Tomáše Kůrky tak Jihočechům na výhru nestačily, přestože ještě sedm minut před koncem zápasu vedli. Skóre srovnal dorážkou Petr Ton a loterie v nájezdech dopadla lépe pro Pražany.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 12. kolo:
Brno - Liberec 7:2on-line
Branky: 7. R. Procházka, 18. Šindel, 23. Vondráček, 24. Svoboda, 27. Dlouhý, 44. Ludvík, 48. Brabenec - 50. Nedvěd, 53. Hunkes.
Slavia - Zlín 4:1on-line
Branky: 2. Červenka, 3. Čermák, 18. Drtina, 33. Branda - 55. Galvas.
Pardubice - Ml. Boleslav 4:2on-line
Branky: 21. a 60. Špirko, 29. Píša, 42. P. Sýkora - 23. Fabuš, 36. Jiruš.
Kladno - Třinec 1:2on-line
Branky: 23. Kaberle - 35. Růžička, 39. Malec.
Plzeň - Litvínov 4:5on-line
Branky: 16. a 40. Straka, 1. Bombersback, 24. Vlasák -  3. a 43. Lukeš, 1. Černý, 6. Jánský, 17. Majdan.
Č. Budějovice - Sparta 2:3 SN.on-line
Branky: 32. a 46. Kůrka - 40. Ručinský, 53. Ton, vítězný nájezd Netík.