Pardubice posunula výhra v Třinci na druhé místo, Slavia selhala s Boleslaví

První polovinu základní části bude mít v neděli za sebou česká hokejová extraliga. Vedoucí příčka tabulky však ohrožena nebyla, protože Třinec prohrál doma s Pardubicemi vysoko 0:6. Východočeši si vítězstvím polepšili na druhé místo. V dalším zápase neuspěla doma ani pražská Slavia, když prohrála s Mladou Boleslaví 3:5. První Vítkovice si utkání 26. kola se Zlínem předehrály už 17. listopadu.

Pardubický Koukal překonává třineckého brankáře Hamerlíka

Třinec se mohl do čela extraligové tabulky dostat pouze v případě tříbodové výhry nad Pardubicemi, jenže před svými fanoušky totálně selhal. Hosté i bez zraněných útočníků Petra Sýkory a Tomáše Divíška si už na začátku druhé třetiny vybojovali tříbrankový náskok a svoje skóre dále navyšovali. Další tři góly nastříleli v rozmezí devíti minut třetí třetiny, brankář Martin Růžička vychytal čisté konto.

Nedělní program načal souboj pražské Slavie s Mladou Boleslaví. Sešívaní měli za sebou šest výher v řadě, v domácí O2 Areně se ale předvedli po třech týdnech. Hned po 48 vteřinách je sice zaskočil gól Bahenského, ale tři branky v řadě domácí fanoušky dostatečně uspokojily.

Miroslav Duben (uprostřed) a Daniel Boháč oslavují gól Mladé Boleslavi proti Slaviifoto: Právo/Jan Handrejch

Bohužel zřejmě ukolébaly i samotné hráče. Ještě do konce druhé třetiny snižoval Boháč a na začátku poslední části Nouza vyrovnal. Po dalších šesti minutách navíc Daniel Boháč svým druhým gólem v zápase dostal Boleslav do vedení a tragédii Slavie dokončil v 51. minutě finský obránce Lehikoinen.

Desáté České Budějovice se utkaly se sousedem v tabulce z Liberce a chtěly napravit páteční zaváhání na Spartě, kde třikrát vedly, ale nakonec kapitulovaly v prodloužení. To si nakonec zahrály i tentokrát a poté, co domácí hráči nedokázali skórovat v normální hrací době, rozhodl o výhře Mountfieldu obránce Josef Melichar.

Kladno posledních šest zápasů prohrálo, ale dnes potvrdilo, že se mu na Litvínov mimořádně daří. Na začátku října Středočeši vyhráli v Litvínově 6:1 a šest gólů nasázelo stejnému soupeři i tentokrát. Dvakrát se trefil mladý David Stieler, jenž si navíc připsal i asistenci.

Polepšili si i hokejisté poslední Komety Brno, kteří porazili mistrovské Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Přitom ještě 21 vteřin před koncem základní hrací doby sahali hosté po třech bodech, jenže pak při power play vyrovnal Václav Varaďa a nájezdy nakonec rozhodl Kamil Brabenec.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA - 26. kolo:
Slavia - Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)ON-LINE
Branky: 25. a 30. Červenka, 10. D. Hruška - 38. a 48. Boháč, 1. Bahenský, 42. Nouza, 51. Lehikoinen.
Č. Budějovice - Liberec 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)ON-LINE
Branka: 64. Melichar.
Třinec - Pardubice 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)ON-LINE
Branky: 17. Cetkovský, 17. Koukal, 22. Zohorna, 51. Buchtele, 54. Kousal, 60. Somík.
Kladno - Litvínov 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)ON-LINE
Branky: 12. a 38. Stieler, 11. Bělohlav, 26. Horna, 40. Frolík, 59. Toman - 24. Vopat, 60. Trávníček.
Brno - Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)ON-LINE
Branka: 43. Erat, 60. Varaďa, rozh. nájezd Brabenec - 16. Kristek, 44. Pletka

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200