Rubriky:

Tipsport extraliga

Obránce Modrý nedohrál v Brně kvůli tomu, že bránil spoluhráče

24. listopadu 2009 22:08 - BRNO

Obránce hokejové Plzně Jaroslav Modrý v úterý odehrál v Brně smolné utkání. Zkušený hráč sice pomohl svému týmu k vítězství a měl aktivní podíl na třetí brance v síti Brna, ovšem zápas pro něj těsně před koncem druhé třetiny předčasně skončil, když se zamíchal do potyčky s brněnským Jaroslavem Svobodou.


Po vzájemném souboji byli oba aktéři vyloučeni na pět minut a do konce zápasu. Modrý přitom pouze chránil svého spoluhráče Tomáše Pituleho, který souboj vyprovokoval, když udeřil holí do břicha Svobodu. Ten si zákrok nenechal líbit. Pitule upadl na led a v okamžiku, kdy se na něj znovu řítil Svoboda, zasáhl do hrozící bitky Modrý. Pověsil se na brněnského útočníka a oba hráči s sebou navzájem v zaklesnutí pouze cloumali.

"Vstoupil jsem Svobodovi pouze do cesty, abych bránil spoluhráče ležícího na ledě. K hokeji patří, že se musíme navzájem jeden druhého zastat," řekl po utkání Modrý, který si nevzpomínal, kdy se naposledy na ledě porval. "Dnes ani o rvačku nešlo. Spíše jsem chtěl spoluhráči pomoci. Přišel jsem k vyloučení do konce zápasu jako slepý k houslím. Myslím si, že to šlo vyřešit pětiminutovými tresty," dodal Modrý, jenž byl rozčarovaný z toho, že diváci házením různých předmětů na led ubližují oběma klubům.

"Hráči se mohou zranit. Takové jednání ke kultuře hokeje nepatří," kritizoval Modrý neukázněné fanoušky. Po vyloučení a cestě do šatny mu diváci ještě chrstli do obličeje dva kelímky piva. "Málem jsem před tím dostal colou, potom jsem dostal pivem. A ještě, když jsem odcházel tunelem do šatny, mě praštil malý kluk do hlavy. To prostě k nádhernému sportu nepatří. Fanoušci by se měli naučit vychutnat si hokej po sportovní stránce," dodal znechuceně osmatřicetiletý Modrý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..