Rubriky:

Tipsport extraliga

Ujčík dal 350. gól v extralize, a vítězný

11. prosince 2009 21:21 - LITVÍNOV

Hrdinou extraligového duelu duelu v Litvínově se stal vítkovický hokejový útočník Viktor Ujčík, který rozhodl o dvoubodovém zisku svého týmu při samostatných nájezdech. Byl to jeho jubilejní 350. gól v extralize.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Docela to připadlo na dobré datum, jedenáctého. Jedenáctku nosím na dresu, takže příjemná symbolika,“ usmál se kanonýr. „V poslední vteřině prodloužení trefil Hubáček tyčku, mohli jsme tedy zápas uzavřít i dříve. Přesto jsme věřili, že se k nám štěstí přikloní aspoň v nájezdech, které jsou loterií. A vyšlo to,“ oddechl si zkušený forvard, který proměnil obě penalty a byl jediným úspěšným vítkovickým exekutorem. Burger a Kvapil neuspěli. U Litvínova skóroval jen Pilař, naprázdno vyšli Lukeš, Jenáček a V. Hübl.

„Sérii jsem zahajoval a věděl jsem dopředu, co udělám. Při druhém nájezdu jsem zkusil gólmana rozhýbat. Jarda Hübl zajel trochu dozadu do branky a v tu chvíli se musí střílet nahoru,“ popsal Ujčík. Před ním neproměnil nájezd Viktor Hübl, takže i kdyby  vítkovický střelec nedal, pokračovalo by se dále. „Určitě to byla výhoda, že jsem nebyl pod tlakem. Cítil jsem se v pohodě. Vyhovovala nám hra na tři formace.V zápase jsme hráli celkem dobře. Ani při dvoubrankovém náskoku Litvínova jsme se nepoložili. Jsem rád, že jsem týmovou snahu korunoval i střelecky,“ dodal Ujčík.

eš, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..