Nedůrazná Sparta odevzdala body Litvínovu

Dvě porážky během tří dnů si připsala pražská Sparta. Po celý zápas jako by na ní ležel stín prohry z Pardubic a Litvínov si zaslouženě připsal druhou výhru v sezóně.

Sparťan Michal Broš ohrožuje litvínovskou svatyni.

První krok k ní udělal v 15. minutě Prorok, který se trefil přesně mezi Břízovy betony. Pokračovalo se v ospalém tempu, domácím se nedařilo ani při jejich silné zbrani - v přesilových hrách.

Když Kroupa přidal po teči jednoho ze sparťanských obránců druhý gól, začal se z prořídlých ochozů ozývat pískot. Domácí trenéři, kteří kvůli marodce mohli poslat do hry jen tři útoky, se odhodlali k power-play více jak tři minuty před koncem a vyplatilo se.

Kratěna překonal Pince, ale místo závěrečného náporu přišla chyba v rozehrávce a gól Martínka do prázdné brány.

Alois Hadamzcik, trenér Sparty: "V první třetině jsme hráli špatně, bez důrazu. Po domluvě v kabině jsme si vytvořili tlak, ale neproměňovali jsme šance."

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Mám pro hráče jenom slova chvály. Výborně chytal Pinc. Jsem rád, že jsme napravili páteční porážku s Kladnem."

Sparta Praha - Chemopetrol Litvínov 1:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2. Branky a nahrávky: 59. Kratěna (Vondráček) - 15. Prorok (Hübl), 51. Kroupa (Gombár, T. Martinec), 60. P. Martínek (Trávníček, Kubinčák). Rozhodčí: T. Svoboda - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3406.
Sparta Praha
Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Výtisk, Jan Hanzlík - Marek, Šimíček, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár (37.-40. J. Šindel) - Paroulek, Vondráček, Jakeš (21. D. Vrbata). Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Litvínov
Pinc - P. Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Ťupa, Klobouček, Rebolj - Balázs, Rolínek, Žemlička - L. Havel, V. Hübl, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Kašpar, Říha, Kubinčák. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.