V Plzni hráli prim obránci

PLZEŇ

Zápas mezi Plzní a Libercem skončil dělbou bodů za remízu 2:2. Hosté působili hokejovějším dojmem, ale Západočeši, potýkající se s rostoucí marodkou, byli bojovnější a obětavější.

Liberec měl v úvodu více ze hry a několika střelami zkoušel formu gólmana Barty. Paradoxně šli do vedení domácí, když po zisku puku za Svobodovou brankou otevřel skóre Vostřák. V době končící přesilovky Plzně ovšem ujel liberecký Novák a překonal Bartu přesnou střelou na vyrážečku.

Do druhé třetiny vstoupili domácí po zranění Hurtaje a Vostřáka jen se třemi pětkami a opět pasivněji, přesto ve 28. min. po skvělé akci s Dvořákem vstřelil Pospíšil druhý gól. Plzeňští měli i další gólové šance, místo jejich realizace však podruhé inkasovali z hole Kašpaříka.

Domácí diktovali tempo, v poslední třetině však nevyužili ani tří vyloučení hostujících hráčů. Naopak v 50. min. ve vlastním oslabení ujel Kropáč a skvělý Barta opět zachraňoval před pohromou.

I v prodloužení dominovaly obranné řady a na remíze se již nic nezměnilo.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Vyrovnané utkání, v němž nerozhodovalo kdo měl více šancí. My v současné situaci narůstající marodky jsme rádi za každý bod."

Karel Dvořák, trenér Liberce: "Jsme samozřejmě rádi, že jsme bodovali, ale měli jsme na víc. Zejména v první třetině jsme měli mnohem víc šancí, ale dostali jsme po hrubé chybě gól, a nadále jsme se potýkali se špatným proměňováním."

Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 14. Vostřák (Švík), 29. D. Pospíšil (Dvořák) - 18. V. Novák (Kašpařík), 37. Kašpařík (Čakajík). Rozhodčí: Husička - Machálek, Čech. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5235.
Plzeň
Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Kubeš, Dobrovolný - Dvořák, J. Straka, D. Pospíšil - Adamský, Krátoška, Sedlák - Vostřák, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Důras. Trenéři: Čada a Přerost.
Liberec
L. Svoboda - Moravec, Nedvěd, Jiruš, Šmíd, Čakajík, Krstev - Korhoň, M. Straka, Rozsíval - S. Procházka, Plodek, Kropáč - Verčík, Kašpařík, V. Novák, od 21. Hájek, Musil, Pabiška. Trenéři: Jandač, Dvořák a Nedvěd st.