Slavia vyhrála ve Zlíně a zajistila si play-off, Boleslav bude hrát o udržení

Po olympijské přestávce se opět rozběhla hokejová O2 extraliga, a předposlední 51. kolo základní části rozhodlo o definitivním složení účastníků v play-off. Poslední místo v předkole si vybojovala pražská Slavia po vítězství ve Zlíně 2:1. Slavii stačilo získat jediný bod, pro dalšího adepta na vyřazovací boje Mladou Boleslav tak zbyla pouze účast ve skupině o udržení.

Hokejisté Slavie se radují z výhry.

Zlínu se v této sezóně proti Slavii vůbec nedaří a potvrdilo se to i ve středu. V polovině zápasu dostal hosty do vedení Tomáš Kůrka po krásné přihrávce Kadlece. Těsně před druhou sirénou sice Köhler vyrovnal, ale opět Kůrka šest minut před koncem v přesilové hře pět na tři definitivně rozhodl o účasti sešívaných v play-off.

Na lavičce Mladé Boleslavi se v roli hlavního kouče poprvé představil Jan Tlačil, který tým převzal před pauzou po odvolaném Vladimíru Čermákovi. Proti Pardubicím jeho svěřenci drželi dvě třetiny bezbrankový stav, ale v 52. minutě Radovan Somík otevřel skóre a při závěrečné power play domácích udělal za zápasem tečku Cetkovský.

Vítkovice zabraly čtvrtou příčku

Vítkovice si výhrou na ledě Karlových Varů v prodloužení zajistily čtvrtou příčku v tabulce a tím i výhodnější startovní pozici pro čtvrtfinále. S úřadujícím mistrem přitom hosté ještě v 45. minutě prohrávali 2:4, ale Ujčík a Hruška během pěti minut vyrovnali a v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů Juraj Štefanka.

Devátý Litvínov si chtěl pro předkolo vybojovat jistotu domácího prostředí, proti vedoucí Plzni ale totálně selhal. V polovině zápasu prohrával už o čtyři branky, až v 36. minutě prostřelil hostujícího Pöpperleho Trávníček. Mark Bomersback ale v závěru utkání přidal pátou trefu Západočechů.

Poslední Kladno odjelo do Třince bez zraněné brankářské jedničky Miroslava Kopřivy, s mladým Cikánkem v brance ale odehrálo solidní zápas. Dvakrát dokázalo s šestým celkem tabulky vyrovnat skóre a padlo až po samostatných nájezdech, když rozhodl Ladislav Kohn. Ten si připsal branku i v základní hrací době.

Před Třincem uhájila pátou příčku v tabulce pražská Sparta, která porazila České Budějovice 4:1. O vítězství rozhodla ve skvělé pasáži třetí třetiny, kdy během šesti minut překonala Romana Turka v brance Jihočechů hned třikrát. Na jednu z branek přihrával i brankář Sparty Petr Přikryl.

Liberec chtěl začít předkolo doma, předposlední Brno však Bílé Tygry v této sezóně už dvakrát porazilo a podařilo se mu to i tentokrát. V 47. minutě otevřel skóre Jiří Dopita, druhý gól přidal čtyři minuty před koncem Jaroslav Svoboda. Jiří Trvaj vychytal svou první nulu v letošní sezóně.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 51. kolo (vše od 18:10):
Třinec - Kladno 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)ON-LINE
Branky: 18. a rozh. nájezd Kohn, 9. Martynek - 12. Stieler, 23. Patera.
Sparta - Č. Budějovice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)ON-LINE
Branky: 35. Ton, 43. Látal, 45. Netík, 49. Kratěna - 18. Červený.
Liberec - Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)ON-LINE
Branky: 47. Dopita, 56. J. Svoboda.
Litvínov - Plzeň 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)ON-LINE
Branky: 36. Trávníček - 16. Modrý, 23. Scofield, 29. Hanzlík, 30. Hvila, 55. Bomersback.
Zlín - Slavia 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)ON-LINE
Branky: 40. Köhler - 31. a 54. Kůrka.
Ml. Boleslav - Pardubice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)ON-LINE
Branky: 52. Somík, 60. Cetkovský.
K. Vary - Vítkovice 4:5 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)ON-LINE
Branky: 18. a 32. Hřebejk, 21. Kumstát, 45. Pech - 8. Krenželok, 35. Kvapil, 49. Ujčík, 54. Hruška, 63. Štefanka.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200