Rubriky:

Tipsport extraliga

Červenka: To je klasická česká povaha. Zbytečně jsme si to zkomplikovali

24. března 2010 11:29

Vypadalo to na pohodový zápas. Už ve třinácté minutě vedli hokejisté Slavie nad Zlínem 4:0 a zdálo se, že neochvějným krokem míří za třetím vítězstvím v sérii. Jenže hosté nesložili zbraně a když v 56. minutě snížili na rozdíl jediné trefy, slávistům začalo být pořádně úzko. „Nevím, čím to je. Kdybych to věděl, asi bychom to udělali jinak,“ kroutil hlavou Roman Červenka a pořádně si oddechl, že jeho mužstvo zbývající minuty se štěstím přečkalo.

Asi jste po snovém úvodu nečekali, že se o vítězství budete klepat až do poslední vteřiny, že?

Zbytečně jsme si to zkomplikovali a udělali drama. To jsme celí my. Přitom jsme si to ještě v kabině říkali. Jenže jak se dostaneme do většího vedení, přestaneme hrát a děláme zbytečné chyby.

Čím si to vysvětlujete?

Nevím, čím to je. Kdybych to věděl, asi bychom to udělali jinak. To je klasická česká povaha - přestaneme hrát to, co v první třetině. Kdyby se to nestalo, výsledek by vypadal úplně jinak.

Báli jste se hodně, že se Zlínu nakonec podaří srovnat?

Tak báli... Člověk jde na led s tím, aby nedostal gól, aby to odbojoval. Na nějaký strach nemyslíte. Ale teď už je jedno, jak jsme vyhráli. V play-off se počítá vítězství a to máme.

Naopak začátek duelu jste zvládli perfektně. Mohly v tom svou roli sehrát úspěšně zvládnuté nájezdy z předchozího dne?

Samozřejmě to psychicky pomůže, zvlášť když vyhrajete takhle těsně. Zlín se naopak dostal dolů. V první třetině jsme toho využili.

Zlín je nyní v situaci, kterou Slavia dobře zná, třeba z loňského čtvrtfinále s Vítkovicemi. Prohrává 1:3 na zápasy, ze hry ale ještě není. Může vám zkušenost z minulé sezóny pomoci, abyste si zbytek série už pohlídali?

Doufám, že jo. Vím, že se to pořád opakuje, ale poslední krok je opravdu nejtěžší. Zlín prohrává 1:3 a nemá co ztratit.

Jak jste na tom se silami?

Myslím, že je to pro oba týmy stejné. To spíš my na tom musíme být lépe, protože Zlín se musel v obou zápasech vydat až do konce a navíc pokaždé prohrál o gól. To je na psychiku ještě horší. My můžeme hrát v pohodě, k postupu máme blíž.

Nepociťujete tedy na sobě, že by se na vás pět zápasů z předkola negativně podepsalo?

Vypadám tak na ledě? Ne, ba naopak jsme byli rozehraní. Sice nám první zápas nevyšel, ale potom jsme zabrali, přestože jsme vždycky vyhráli těsně.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..