Kladenští na vítězství nedosáhli

KLADNO

Kladno dlouho sahalo po vítězství, jenže nedokázalo využít žádnou z mnoha přesilovek a bylo v závěru potrestáno za příliš pasivní hru. Domácí dostalo do vedení využití jediné šance první části.

Po hrubce Zubíčka pálil Gardoň přesně nad Altrichtrovu vyrážečku. Oba týmy často chybovaly v rozehrávce, ve hře bylo mnoho nepřesností, proto měli brankáři relativní klid.

V druhé části mělo optickou převahu Kladno, neboť hosté neustále pykali za fauly, do šance však domácí nepustili. Naopak v 25. minutě Vlach zpoza branky našel rozjetého Záhorského, ale Orct tutovku lapil.

Hosté v posledním dějství hodně přidali, výsledkem byla obrovská převaha, kterou střelci Hamé v rozpětí 88 vteřin přetavili ve vítězství. Nejprve Veselý z mezikruží propálil Orcta a ten záhy jen vyrazil střelu Balaštíka, takže Barinka dorážel přesně.

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Zlín hraje stylem, který nám příliš nesedí, navíc na jednu vstřelenou branku se těžko vyhrává."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Kvůli dopravní zácpě jsme přijeli těsně před utkáním, takže jsme se rozjížděli pomaleji. Naštěstí jsme v závěru předvedli větší důraz v koncovce."

Kladno vs. Zlín 1:2
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 19. Gardoň - 54. Veselý (Okál), 55. Barinka (Balaštík). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3285.
Kladno: Orct - Kruliš, Malena, Zeman, J. Dlouhý, V. Čech, Kasík - Frolík, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Jankových, J. Štefanka, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Mokrejš, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - od 35. navíc Jenáček, M. Pšurný, od 41. navíc Martin Čech I. Trenéři Bokroš a Stuchlík.