Rubriky:

Tipsport extraliga

Trenér Jandač dlouho bez práce nebyl. Dohodl se s mistrovskými Pardubicemi

30. června 2010 14:17 - PARDUBICE

Hokejisty extraligových Pardubic bude trénovat Josef Jandač, který v novém působišti podepsal roční smlouvu. Dosavadní reprezentační asistent nahradí Václava Sýkoru, který mistrovský klub na začátku letní přípravy nečekaně opustil. Představitelé Eatonu to ve středu oznámili na tiskové konferenci.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Jandač měl po skončení sezony namířeno do Kyjeva, který měl rozšířit KHL. Ukrajinský klub však kvůli problémům s halou ze soutěže odstoupil. Jandač však rychle získal nové angažmá, když se dohodl na spolupráci s Východočechy, kteří hledali náhradu za Sýkoru.

"Jsem rád, že jsme se dohodli a mohu pokračovat v práci v klubu. Už v dubnu jsem se dohodl na Ukrajině, kde to ale nakonec nevyšlo. Už v době, kdy to vypadalo, že tam jsou problémy, se mi ozval pan Kusý a začali jsme řešit případné angažmá v Pardubicích," řekl Jandač, který se definitivně rozhodl přijmout podmínky Eatonu v neděli.

Roční délka smlouvy byla Jandačovým přáním. "Nemám ve zvyku podepisovat dlouhodobé smlouvy. Stejně jsem to dělal i v minulosti. Když bude spolupráce fungovat, není nic složitého se dohodnout na pokračování," podotkl Jandač, jenž k mužstvu přijde až na začátku přípravy na ledě 26. července. Poslední týden 'suché' přípravy povede asistent Jan Votruba, který u mužstva pokračuje.

Jandač u ambiciózního týmu nahradí Sýkoru, jenž v červnu střídačku Pardubic nečekaně opustil. Přestože měl s Eatonem platnou smlouvu, rozhodl se odejít. Sýkora údajně míří do Kontinentální ligy, měl by působit v Petrohradu.

"Celou situaci momentálně řeší právníci, kteří dolaďují legislativní podmínky uzavření smlouvy," řekl generální manažer Zbyněk Kusý, jenž přiznal, že Pardubice o angažování Jandače již v minulosti usilovaly. Před dvěma lety však dal bývalý trenér Liberce a Českých Budějovic přednost působení u reprezentačního týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..