Rubriky:

Tipsport extraliga

Primátor kývl a nejlepší slovenský snajpr jde na led. Má ho Sparta

28. července 2010 14:46 - PRAHA

Ve čtvrtek zahájí trénink hokejisté Sparty Praha, mezi nimi i slovenský hokejový ostrostřelec Marek Bartánus. Třiatřicet gólů si připsal v minulém ročníku slovenské extraligy. Nebylo lepšího. Proto ho tým z Holešovic vykoupil z platné smlouvy. „Bude důležité potvrdit minulou sezónu, ale česká extraliga je vyšší level. Chci dokázat, že Sparta udělala dobrý nákup,“ má jasno třiadvacetiletý forvard.

 

www.hcsparta.cz

Bartánus se stal na Slovensku nejlepším střelcem, přitom účinkoval v týmu, který nehrál na špici. Naopak. Liptovský Mikuláš po patnácti letech opustil elitní slovenskou soutěž. „Co se týče mého osobního výsledku, tak jsem spokojený, statistiky byly nadprůměrné. S týmem to ale nedopadlo dobře,“ kazí mu ročník 2009/10 sestup.

Téměř stokilový útočník vybíral z více nabídek, ale zvolil Spartu. Jednání trvala čtyři měsíce. Kontrakt musel projít obdobím ladění. Také proto, že rodák z Liptovského Mikuláše měl ještě na rok platnou smlouvu.

„Sparta mě musela vykoupit. Mikuláš je městský klub, takže odchod musel potvrdit i primátor,“ zmiňuje se Bartánus o ne zcela pravidelném jevu. Takže otevřít dveře na úřadě a podat si žádost? „To musela Sparta, já ne,“ usmívá se nová posila pražského klubu. Částku za kolik ho český klub vykoupil, ale neprozradil.

V minulých dvou sezónách se útočník draftovaný Tampou Bay v roce 2004 pohyboval u dna ligových vod. S Popradem hrál baráž, s Mikulášem spadl. „Teď mám chuť si zahrát o nejvyšší příčky, proto jsem zde. Doufám, že uděláme titul, mužstvo máme výborné,“ má Bartánus jasné představy o konci nadcházejícího ročníku české extraligy.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..