Plzeň nadělovala na Kladně

KLADNO

Plzeň uštědřila Kladnu na jeho ledě dosud největší příděl. Hosté hráli v první třetině velmi důsledně v obraně, výjimkou byl samostatný nájezd Klimta, ale bez efektu. Do druhého dějství ovšem vstoupila Plzeň perfektně.

Kladenský Petr Kasík odstavuje Josefa Straku z Plzně. Vzadu gólman Kladna Zdeněk Orct.

Dvořák sice nejprve Orcta po přihrávce zpoza branky nepřekonal, vzápětí se však za kladenskou svatyní zmocnil puku, vybruslil před domácího brankáře a skóroval.

Ve druhé plzeňské přesilovce se skóre měnilo znovu, když vteřinu před návratem Zajíce z trestné lavice poslal Vostřák vyražený puk pod horní tyč.

Gólu se domácí, kteří si dokázali vytvořit tlak, dočkali ve 44. minutě, když Gardoň po Procházkově zadovce prostřelil Bartu. Po Orctově úpravě výzbroje, kdy ho na tři minuty nahradil Pospíšil, se trefil Sedlák, za 41 vteřin definitivně rozhodl po úniku Straky dorážející Andrašovský.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Rozhodla druhá třetina a neproměněné šance v našich přesilovkách, v neposlední řadě pak dva slepené góly."

Miroslav Přerost, asistent trenéra Plzně: "Dokázali jsme přestát první třetinu bez branek. Důležité bylo, že jsme neinkasovali při velkém kladenském náporu na konci druhé části."

Kladno vs. Plzeň 1:4
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Branky a nahrávky: 44. Gardoň (Martin Procházka, Jankových) - 22. M. Dvořák (Matějovský), 29. Vostřák (Andrašovský, J. Straka), 51. Sedlák (Vostřák, Krátoška), 51. Andrašovský (J. Straka, Vostřák). Rozhodčí: Jebavý - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2386.
Kladno: Orct (45.-50. J. Pospíšil) - Zeman, Kasík, V. Čech (41. J. Dlouhý), P. Hořava, Malena, Sláma - Jankových, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Plzeň: Barta - Nedoma, Vobořil, Jiří Hanzlík, M. Výborný, Kubeš, Dobrovolný - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Vostřák, Krátoška, Sedlák - M. Dvořák, Adamský, Matějovský - R. Bílek, Švík, Důras. Trenéři: Čada, Přerost.