Plzeň si body vzít nenechala

PLZEŇ

Plzeň opět nenechala zlomit nepříznivým vývojem a přestože hokejisté Třince měli v utkání 15. kola hokejové Tipsport extraligy velkou oporu v mladém gólmanovi Schwarzovi, dokázali dvěma góly v poslední třetině otočit skóre ve svůj prospěch.

Ve 3. min. při hře tří proti třem třinecký Pletka netrefil odkrytou část Bartovy branky, zatímco domácí Krátoška početní převahy využil. Pak se ovšem radovali hosté, kteří v přesilovce pět proti třem Pletkou vyrovnali.

Narůstající převaha domácích narážela na nepřesnou koncovku a v pohodě chytajícího Schwarze. Ani dvě početní výhody pět proti třem ke gólu nepomohly, jen Nedoma trefil tyčku. Naopak hosté opět zásluhou Pletky další přesilovku využili.

Hráz jménem Schwarz překonal ve třetí části nejprve Jindřich z přesilovky a Král si přitom za protesty vysloužil odchod do sprch. Výhru Plzně zajistil přesnou trefou zblízka Andrašovský.

Miroslav Přerost, asistent trenéra Plzně: "Velice těžké utkání, v němž jsme se snažili eliminovat útočnou sílu soupeře. To se nám dvě třetiny nedařilo, ani své šance jsme nevyužili. Teprve v závěru jsme větší bojovností otočili výsledek."

Třinecký trenér se na tiskovou konferenci nedostavil.

Plzeň vs. Třinec 3:2
Branky: 6. Krátoška, 48. Jindřich, 55. Andrašovský - 18. a 25. Pletka, hlavní rozhodčí Turčan, vyloučení 8:12, navíc Král osobní trest do konce utkání, využití 2:2, 5699 diváků, třetiny 1:1, 0:1, 2:0.