Znojemský stadión zůstal nedobytou tvrzí

ZNOJMO

Znojemský stadión zůstal nedobytou tvrzí, Jihomoravané rozhodli v utkání 15. kola hokejové Tipsport extraligy proti Vsetínu o tříbodovém zisku již v úvodní dvacetiminutovce.

Brankář hostů Biegl zlikvidoval hned na začátku střetnutí šanci Barusovi, ale chvíli na to už kapituloval po Eratově střele z bezprostřední blízkosti. Pak měli šance i Valaši, avšak Hašek po akci dva na jednoho na Dubu nevyzrál a Vakovu dělovku zastavila tyč. Čtyřminutové vyloučení Vampoly v závěru třetiny naopak potrestal po spolupráci prvního útoku Znojma uzdravený kanonýr Uram.

Domácí pod dojmem dvougólového vedení v prostřední části notně polevili a vysloužili si pískot diváků. Vsetínští však nebyli v ofenzívě příliš nebezpeční, velkou překážkou byl pro ně i výborně chytající Duba. V poslední třetině trefil hostující Hudec horní tyčku, až 11 vteřin před koncem se povedlo Vsetínu porážku zkorigovat.

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "Nepodali jsme optimální výkon. Se štěstím jsme získali v první třetině dvoubrankový náskok, který jsme pak v podstatě bránili."

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Zápas jsme si prohráli nedisciplinovaností na začátku utkání. Propadli jsme i v koncovce."

Znojmo vs. Vsetín 2:1
Branky: 3. Erat, 19. Uram - 60. Luža, hlavní rozhodčí Jebavý, vyloučení 4:8, využití 1:0, 3653 diváků, třetiny 2:0, 0:0, 0:1.