Tipsport extraliga

Slavia - Třinec 4:3

Vedoucímu Třinci hattrick Kohna nestačil, Slavii podlehl po nájezdech

24. listopadu 2010 17:52 - PRAHA

Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 24.kola Tipsport extraligy Třinec 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ještě v průběhu třetí třetiny prohrávali o dvě branky. Vítězný nájezd proměnil Vladimír Růžička, Ocelářům k výhře nebyl nic platný ani hattrick Ladislava Kohna. Lídr z Třinec tak sice prodloužil svou sérii bez prohry už na devět zápasů v řadě, poslední tři duely ale ztratil po nájezdech.

René Volfík, ČTK

Slavia, na jejíž soupisce figurovalo kvůli zranění mnoha hráčů hned šest juniorů, se hned od úvodních minut musela bránit jednomu útoku hostů za druhým. Zejména šance Adamského s Hrňou nesly gólové měřítko, Kopřiva však odolával. Slávistický brankář se pak blýskl v sedmé minutě, kdy pohotovým mávnutím lapačkou zmařil Bonkovu tutovku.

V deváté minutě už ovšem kapituloval, to když na hranici brankoviště uplatnil svůj důraz Kohn. Vedoucí gól Ocelářů slávisty paradoxně probral z letargie a své umění musel prokazovat i Hamerlík. Ve 13. minutě sice včasným povyjetím Micku vychytal, o dvě minuty později už ale inkasoval, rovněž z bezprostřední blízkosti propasíroval puk za jeho záda Doležal.

Ve druhé třetině tempo hry opadlo, o něco nebezpečnější byla přeci jen Slavia. Jenže proti pozornému Hamerlíkovi se neprosadil Krenželok ani Jelínek. Hosté si první nebezpečnější možnost v prostřední části vypracovali až ve 36. minutě, hned ale skončila gólem. Krajíčkovo nahození tečoval mimo Kopřivův dosah Kohn.

V závěru druhé třetiny mohli Oceláři svůj náskok ještě navýšit, když hráli 100 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Branku ale nejenže nedali, po druhé siréně navíc přišli o kapitána Bonka, který nejprve vyfasoval osobní desetiminutový trest a následně i trest do konce utkání.

V úvodu třetí třetiny měl na holi vyrovnání Micka, Hamerlíka ale zblízka neprostřelil. A tak platilo okřídlené nedáš-dostaneš. Po střele Zíba se trefil dorážkou ze vzduchu Kohn, čímž zkompletoval svůj hattrick. Jenže slávisté nesložili zbraně a o minutu později snížili znovu na rozdíl jediné branky - ranou z mezikruží Hamerlíka propálil Jelínek.

V 54. minutě podklouzl při rozehrávce Hrňa, čehož využil Žižka, jeho střelu z ideální pozice ovšem Hamerlík lapil. Za necelou minutu už ale bylo srovnáno, důrazný Vašíček procpal puk až za brankovou čáru, což po několikaminutovém zkoumání opakovaných záběrů potvrdil i videorozhodčí.

Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém putoval na trestnou lavici za zdržování hry Seman a Třinec tak hrál ve třech. Oslabení ale přežil a rozhodnout musely  až nájezdy. V nich se do branky Třince postavil Vojtek, bod navíc ale nakonec získala trefou Vl. Růžičky z páté série Slavia.

Hokejová Tipsport extraliga - předehrávka 24. kola
Slavia - Třinec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 15. Doležal (Žejdl), 45. Jelínek (Kadlec), 56. Vašíček (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. - 9. Kohn (D. Květoň), 36. Kohn (Krajíček, M. Růžička), 44. Kohn (Zíb, D. Květoň). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Bonk (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3796.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Slavíček, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Třinec: Hamerlík (na nájezdy Vojtek) - Krajíček, Zíb, Richter, Hrabal, Lojek, Seman - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Orsava - Varaďa, Bonk, Polák - McGregor, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.