Slavia - Třinec 4:3Vedoucímu Třinci hattrick Kohna nestačil, Slavii podlehl po nájezdech

Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 24.kola Tipsport extraligy Třinec 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ještě v průběhu třetí třetiny prohrávali o dvě branky. Vítězný nájezd proměnil Vladimír Růžička, Ocelářům k výhře nebyl nic platný ani hattrick Ladislava Kohna. Lídr z Třinec tak sice prodloužil svou sérii bez prohry už na devět zápasů v řadě, poslední tři duely ale ztratil po nájezdech.

Ladislav Kohn (uprostřed) z Třince překonává Miroslava Kopřivu v brance Slavie.

<span>Slavia, na jejíž soupisce figurovalo kvůli zranění mnoha hráčů hned šest juniorů, se hned od úvodních minut musela bránit jednomu útoku hostů za druhým. Zejména šance Adamského s Hrňou nesly gólové měřítko, Kopřiva však odolával. Slávistický brankář se pak blýskl v sedmé minutě, kdy pohotovým mávnutím lapačkou zmařil Bonkovu tutovku.</span>

<span>V deváté minutě už ovšem kapituloval, to když na hranici brankoviště uplatnil svůj důraz Kohn. </span><span>Vedoucí gól Ocelářů slávisty paradoxně probral z letargie a své umění musel prokazovat i Hamerlík. Ve 13. minutě sice včasným povyjetím Micku vychytal, o dvě minuty později už ale inkasoval, rovněž z bezprostřední blízkosti propasíroval puk za jeho záda Doležal.</span>

<span>Ve druhé třetině tempo hry opadlo, o něco nebezpečnější byla přeci jen Slavia. Jenže proti pozornému Hamerlíkovi se neprosadil Krenželok ani Jelínek. Hosté si první nebezpečnější možnost v prostřední části vypracovali až ve 36. minutě, hned ale skončila gólem. Krajíčkovo nahození tečoval mimo Kopřivův dosah Kohn.</span>

<span><span>V závěru druhé třetiny mohli Oceláři svůj náskok ještě navýšit, když hráli 100 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Branku ale nejenže nedali, po druhé siréně navíc přišli o kapitána Bonka, který nejprve vyfasoval osobní desetiminutový trest a následně i trest do konce utkání.</span></span>

<span><span>V úvodu třetí třetiny měl na holi vyrovnání Micka, Hamerlíka ale zblízka neprostřelil. A tak platilo okřídlené nedáš-dostaneš. Po střele Zíba se trefil dorážkou ze vzduchu Kohn, čímž zkompletoval svůj hattrick. Jenže slávisté nesložili zbraně a o minutu později snížili znovu na rozdíl jediné branky - ranou z mezikruží Hamerlíka propálil Jelínek.</span></span>

<span><span><span>V 54. minutě podklouzl při rozehrávce Hrňa, čehož využil Žižka, jeho střelu z ideální pozice ovšem Hamerlík lapil. Za necelou minutu už ale bylo srovnáno, důrazný Vašíček procpal puk až za brankovou čáru, což po několikaminutovém zkoumání opakovaných záběrů potvrdil i videorozhodčí.</span></span></span>

<span><span><span><span>Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém putoval na trestnou lavici za zdržování hry Seman a Třinec tak hrál ve třech. Oslabení ale přežil a rozhodnout muselyaž nájezdy. V nich se do branky Třince postavil Vojtek, bod navíc ale nakonec získala trefou Vl. Růžičky z páté série Slavia.</span></span></span></span>

Hokejová Tipsport extraliga - předehrávka 24. kola
Slavia - Třinec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 15. Doležal (Žejdl), 45. Jelínek (Kadlec), 56. Vašíček (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. - 9. Kohn (D. Květoň), 36. Kohn (Krajíček, M. Růžička), 44. Kohn (Zíb, D. Květoň). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Bonk (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3796.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Slavíček, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Třinec: Hamerlík (na nájezdy Vojtek) - Krajíček, Zíb, Richter, Hrabal, Lojek, Seman - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Orsava - Varaďa, Bonk, Polák - McGregor, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.