Tipsport extraliga

Zápas v retro dresech přinesl výhru Slavie nad Plzní

1. února 2011 21:07 - PRAHA

Zápas v retro dresech v O2 areně vyhráli domácí po nájezdech. Ve 47. kole Slavia vs. Plzeň 4:3. Rozhodl Tomáš Svoboda. 7771 tisíc fanoušků vidělo klání, kde oba týmy nastoupily v dresech, které byly bez reklam. Světelná kostka v tento večer promítala černobíle a hrála stylová hudba. To vše kvůli výjimečné události, Slavia slavila 110 let od svého založení.

Petr Hloušek, Právo

Utkání začalo pro domácí ideálně. Po 39 sekundách Petr Jelínek dostal nejstarší hokejový klub v Česku do vedení.

Jenže Plzeň má Tomáše Vlasáka, nejproduktivnějšího hráče nejvyšší soutěže. On zařídil vyrovnání v přesilové hře. Odraz a dorážka v 8. minutě přinesla první gól hostí. Ti mohli využít početní výhodu i podruhé, ale tentokrát jim nepřálo štěstí.

Ve druhé třetině se diváci gólu nedočkali. Šťastnější mohla být ale Slavia, neinkasovala. Hosté měli jasnou převahu, ale brankář Miroslav Kopřiva odolal. Možná i proto, že Plzeň nastoupila bez útočníka Radka Dudy, kterému skončilo hostování a vrátil se do prvoligového Chomutova.

Začátek třetí části byl pro hosty studenou sprchou. Po padesáti sekundách prohrávali. Puk dotlačil do branky obránce Jiří Vašíček, hráč, který má v popisu práce úplně něco jiného. Teď ale Slavii poslal do vedení.

Ne na dlouho. V 45. minutě prostřelil Kopřivu Pavel Vostřák. Dělba o důležité body pro play-off se dostala na začátek. Za tři minuty měli nakročeno k výhře opět domácí. Tomáš Micka upravil na 3:2. Co na to Plzeň? Mohla prohrávat o dva góly, ale to by musel Jelínek proměnit samostatný nájezd, který rozhodčí nařídil po jeho úniku. Slávistický útočník byl faulován Václavem Benákem.

Jenže za zahození šance přišel trest. V 50. minutě srovnal Vlasák na 3:3. Kdo jiný. Více gólů v základní hrací době nepadlo. Přišel čas prodloužení. Poté nájezdy. Rozhodl ten sedmý, který proměnil Tomáš Svoboda, Slavia vyhrála 4:3 a připsala si do tabulky dva body, Plzeň jeden.

Slavia Praha - Plzeň 1929 4:3 sn (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. P. Jelínek (T. Svoboda), 41. Vašíček (Vondrka), 48. Micka (Třetina, Doležal), 65. Svoboda. - 8. Vlasák (Jeřábek), 45. Vostřák (Jeřábek), 50. Vlasák (Jeřábek, Straka). Rozhodčí: Minář, Trombík - Prchal, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 7771.
M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík - Micka, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, T. Svoboda, Vondrka - Jaškin, Třetina, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Jeřábek, Modrý, St. Pierre - Vostřák, Haman, Vlasák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Straka, Svačina - Dvořák, Plášek, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.