Rubriky:

Tipsport extraliga

Jeřábek po premiéře: Potřebujeme před baráží stabilizovat výkony

25. března 2011 22:25 - PRAHA

Hokejisté Mladé Boleslavi mají po dnešku definitivní jistotu, že je opět po roce čeká extraligová baráž. Před dnešním zápasem na ledě Sparty, který nakonec stejně prohráli 1:2, měli ještě teoretickou šanci na udržení nadějí, ale očekávaná a jednoznačná výhra Kladna nad Brnem bez ohledu na jejich výsledek rozhodla o tom, že Mladá Boleslav potřetí za sebou skončí v extralize poslední.

 

Petr Hloušek, Právo

Středočechy dnes na ledě Sparty vedl poprvé nový trenér Vladimír Jeřábek, kterého klub angažoval místo Miloše Holaně s cílem, aby tým mezi elitou udržel. Po premiéře na střídačce Bruslařského klubu byl Jeřábek vcelku spokojený s nasazením svých nových svěřenců, dobře si ale uvědomoval, že se musí výkony mužstva ještě zlepšit.

"Musíme stabilizovat herní projev a mít ho stálý. Potřebovali bychom vyhrát zápas, aby se kluci psychicky uklidnili. Tady se nám to nepodařilo, ale zkusíme to v neděli," řekl Jeřábek, který má nyní dvoutýdenní čas na přípravu. Baráž totiž odstartuje 8. dubna. "Jestliže chceme zachránit Boleslav v extralize, tak to musíme zvládnout. Bude to těžké, ale máme na to 14 dní a musíme na tom dělat," podotkl.

Boleslavi chyběli klíčoví hráči

V sestavě Mladé Boleslavi dnes chyběli tři klíčoví hráči - brankář Marek Schwarz, obránce Boris Žabka a útočník Tomáš Divíšek. Trenéři je nechali odpočívat a doléčovat šrámy. "Potřebujeme ale mít na baráž rozchytaného i druhého gólmana. Marek chytal strašně moc zápasů. Bude chytat poslední dva, to nám stačí," vysvětlil Jeřábek důvod, proč dostala šanci brankářská dvojka Michal Valent.

V boji o udržení v extralize podle něj bude rozhodovat hlavně disciplína. "Nasazení, disciplína, obětování, o ničem jiném to v baráži nebude. Nebude to hezký hokej. Kdo bude chtít hrát krásné kombinační akce, bude dostávat z brejků góly. Doufám, že to nebudeme my," řekl někdejší trenér Litvínova, Vsetína nebo Brna.

Aktuálně to vypadá, že Mladá Boleslav nejspíše narazí v baráži na Ústí nad Labem, které vede nad Chomutovem ve finále první ligy už 3:0. "Ať to bude, kdo to bude, jestli chceme zachránit extraligu, musíme ho porazit. Ústí k tomu má blíže, ale myslím si, že Chomutov do toho ještě promluví. Když nepromluví, nepromluví," dodal lakonicky Jeřábek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..