Budějovice braly doma body popáté v řadě

Č. BUDĚJOVICE

Budějovice v duelu s Karlovými Vary zabodovaly v pátém domácím utkání po sobě, když je do vedení dostala Jasečkova střela. Zápasdočeši nic nebezpečného za celou úvodní třetinu nevymysleli a v polovině utkání se nechali zaskočit podruhé.

Agilní Jasečko na modré naznačil střelu a chytře posunul puk Sailerovi, který nedal Fraňkovi šanci. Hosté promarnili minutovou přesilovku pět na tři, když brankář Kučera byl velikou oporou Jihočechů.

Kapituloval až na začátku třetí třetiny, ale naděje hostů trvala jen 41 vteřin. Fadrný vrátil Budějovicím dvoubrankové vedení, které už domácí uhlídali.

Jaroslav Pouzar, trenér Č. Budějovic: "Pokračovali jsme v dobrých výkonech na domácím ledě, kde hrajeme poctivě a zodpovědně."

Radim Rulík, trenér K. Varů: "Probrali jsme se až ve druhé třetině, do té doby jsme hráli špatně. Rychlá odpověď Budějovic na naše snížení pak rozhodla."

Č. Budějovice vs. Karlovy Vary 3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 13. Jasečko (Kristek), 29. Sailer (Jasečko, Jindra), 43. Fadrný (Rob) - 43. Alinč (Tvrdík). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 3662.
Č. Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Babka, Kotaška, Ďurák - Hřebejk, Fadrný, Rob - Sailer, Kaňkovský, Štrba - Bělohlav, Kristek, Ondřej - Šimánek, Škoda, Bartoš. Trenéři: Pouzar, Caldr.
Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Krajíček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Tvrdík, Alinč, Košťál - Lipianský, L. Svoboda, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.