Rubriky:

Tipsport extraliga

Radní Pardubic nabídli pomoc zadluženému hokejovému klubu

27. dubna 2011 21:19 - PARDUBICE

Pardubičtí radní schválili pomoc zadluženému hokejovému klubu. Město navýší jeho základní jmění, zlevní mu nájemné ve sportovní hale nebo převezme část půjčky. Záchranný balíček, který by měl klub stabilizovat, ještě musejí v květnu schválit zastupitelé. ČTK to řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

 

"Nechceme žádné neprůhledné utápění veřejných prostředků v pardubickém hokeji, které jsme v minulosti kritizovali. Faktem ovšem je, že klub vykazuje kumulovanou ztrátu ve výši téměř 34 milionů korun, která vznikla v době, kdy bylo město hlavním vlastníkem klubu," uvedla Fraňková.

Základní kapitál by se měl navýšit o šest milionů korun. O tuto částku se podělí akcionáři podle poměru akcií. Pardubice vlastní 34 procent. Radní také navrhují dočasnou slevu na nájemném ČEZ Areny. Sleva by měla být maximálně čtyři miliony korun ročně v případě, že klub dosáhne kladného hospodářského výsledku a současně nebude mít jiné neuhrazené závazky po splatnosti.

"Poskytování slevy je časově omezeno do doby, než bude uhrazena kumulovaná ztráta. Dohoda rovněž obsahuje podmínku, že veškerý zisk klubu bude také použit na umazávání ztráty, nikoliv na výplatu dividend. Potom se roční nájemné vrátí zpět na devět milionů korun," uvedla Fraňková.

Nájemné zahrnuje i splácení za dostavbu arény. Město jej už předtím snížilo ze 13 milionů korun na devět milionů a tím se splátky rozložily na delší časové období. Město rovněž hodlá převzít část půjčky (přes čtyři miliony korun), kterou klubu poskytl majoritní vlastník Roman Šmidberský.

Radní rovněž souhlasili s tím, že požádají městskou akciovou společnost Služby města Pardubic o převzetí bankovního ručení za záruku HC Eaton Pardubice vůči Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje, Českého svazu ledního hokeje a hráčům, a to do výše sedm milionů korun. Město se také zavázalo, že bude podporovat mládežnická družstva zhruba částkou 11 milionů korun ročně v době, kdy si bude klub pronajímat ČEZ Arenu.Připravujeme další podrobnosti

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..