Slavia ubránila tři body

PLZEŇ

Loňský mistr ligy potvrdil narůstající formu. V první třetině byl jasně lepším celkem, v ostatních dvou se sice bránil, ale měl vynikajícího Málka v brance, který byl největší oporou.

Roman Málek se vrátil do branky a byl svému týmu oporou.

První velkou příležitost utkání první plzeňský útok nevyužil a hned přišel trest. Beránek dostal překvapivě svůj celek do vedení a hosté byli po všech stránkách lepším mužstvem. Lépe bruslili, dostávali se do dalších příležitostí, jen střelba nebyla jejich silnou zbraní. Domácí měli v první části dvě možnosti skórovat, ale do úspěšného konce je nedotáhli.

Zcela odlišný průběh měla prostřední část utkání. Slávisté se většinou bránili, příčinou byla daleko větší domácí aktivita, která nutila soupeři chybovat a tím i faulovat. Překonat brankáře Málka se podařilo ale až Sedlákovi po chybě Kadlece, ale to už byl stav 0:2, když Staněk využil zaváhání plzeňské obrany po svém návratu z trestné lavice.

Třetí část začala pro hostitele šokem v podobě třetí, velmi laciné branky ve své síti, na tu téměř okamžitě odpověděli, snížili a začalo se opět více hrát před Málkem. Velké sólo Josefa Straky znamenalo vyrovnání, ale z toho se domácí radovali jen minutu. Novák opět poslal svůj celek do vedení. V dramatickém závěru ještě jeho spoluhráč Hruška zvýšil do prázdné plzeňské branky.

Plzeň - Slavia 3:5
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:3. Branky a nahrávky: 37. Z. Sedlák (Výborný), 45. Matějovský (D. Pospíšil), 52. J. Straka (Andrašovský) - 4. Beránek (Kadlec, P. Martinec), 32. O. Staněk (R. Dlouhý, Jaroš), 43. J. Novák (D. Hruška, Beránek), 53. J. Novák (D. Hruška, Beránek), 60. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5784.