Rubriky:

Tipsport extraliga

Město Kladno vstoupilo do hokeje, poskytne mu vyšší dotace než dosud

21. června 2011 09:00 - KLADNO

Zastupitelé Kladna v, úterý odsouhlasili vstup do extraligového klubu. Město bude v nově vznikající společnosti s ručením omezeným vlastnit třicet procent. Za obchodní podíl zaplatí 60 tisíc korun, dalších 25 miliónů poskytne "na rozjezd" společnosti. Do konce roku 2014 navíc klub získá vyšší dotace, celkem to bude 90 miliónů.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Většinový podíl v klubu bude vlastnit hvězdný útočník Jaromír Jágr. Zastupitelé zároveň rozhodli o tom, že se jednatelem společnosti stane Otakar Černý mladší, o kterém se již dříve spekulovalo, že by měl klub společně s Jágrem řídit. Smlouva, kterou obě strany teprve podepíší, bude platit do konce roku 2014. Do té doby by se způsob financování klubu neměl měnit.

Jednatelem společnosti se stal Otakar Černý mladší. Jednatelem společnosti se stal Otakar Černý mladší. foto: ČTK/Stanislav Zbyněk

Radnice bude nově podporovat klub 30 milióny ročně, což je o osm miliónů více než v minulosti. Podle primátora Dana Jiránka je zvýšené financování dočasné na dobu tří let. "Naprostou změnou je podíl města v hokeji. Nemůže se stát, že bude prodána licence jinam. Do jisté míry také budeme spolurozhodovat, co se s těmi penězi bude dít, budeme mít své zástupce na valné hromadě," dodal Jiránek.

Do čela klubu se po roce a půl vrací bývalý generální manažer Černý, kterého v pozici vystřídal bývalý primátor Kladna a současný zastupitel Milan Volf. Ten naopak nedávno ve funkci skončil. Podle Volfa byla zvýšená finanční pomoc města jedinou možností jak hokej zachránit. "Jsem strašně rád, že hokej na Kladně bude. Kvůli tomu jsme proto ruku zvedli," řekl Volf. Poznamenal však, že když byl ve funkci, tak radniční koalice nepřistoupila na zvýšení dotací o osm milionů korun, i když teď budou mnohem vyšší.

Klub teď musí sehnat hráče

Klub teď musí zejména sehnat hráče, kteří v Kladně odehrají příští sezónu. V současném kádru jich je jen 13, kteří mají podepsané smlouvy. "Jednání o posilách se samozřejmě vedou, ale ještě to není nic ke zveřejnění. Hlavní slovo při výběru hráčů bude mít určitě Jarda Jágr, myslím si, že to je v pořádku," dodal Černý. O konkrétním rozpočtu pro příští sezónu zatím nechtěl hovořit.

Poslední den ve funkci prezidenta klubu naopak v úterý strávil Jaromír Jágr starší, jenž byl s výsledkem jednání zastupitelstva spokojený. Řekl, že se těší na větší klid, který ho nyní čeká. "Mám méně starostí a předal jsem je na syna. Teď jich bude mít dost on. Bere to dost vážně a zabere mu to veškerý volný čas, co teď má," dodal.

Kladenský hokejový klub se dostal do finančních problémů krátce po skončení uplynulé sezóny, kdy přišel o hlavního sponzora a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nemůže vyloučit prodej extraligové licence. Město proto s klubem hledalo od konce dubna řešení jak extraligový hokej zachránit.

Zásadní zlom v jednáních nastal až po květnovém návratu Jágra mladšího z mistrovství světa, kdy obě strany oznámily, že se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu. Založily kvůli tomu společnost s ručením omezením pod názvem Hokej Kladno.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..