Rubriky:

Tipsport extraliga

Výborný a Vykoukal měli ve Spartě zůstat, myslí si Hlaváč, nová posila Kladna

3. srpna 2011 09:29 - PRAHA

Reprezentace už je pro hokejového kanonýra Jana Hlaváče uzavřenou kapitolou. Čtyřiatřicetiletý útočník přiznává, že hra na mezinárodní scéně už jej neláká a chce se soustředit na práci v klubu. Dvojnásobný mistr světa to řekl v chatu s fanoušky na internetových stránkách hokejového Kladna, kde se bude rozehrávat před další sezónou ve Švédsku.

 

René Volfík, ČTK

"Jsme kamarádi s Jardou Jágrem, zahráli jsme si spolu za Rangers. Nebylo to moc jednoduché, protože on má velké nároky na spoluhráče, občas mě i štval. Ale to je normální. A taky pro mě bylo důležité, že je Kladno blízko Prahy a nemusím se nikam stěhovat," vysvětluje Hlaváč, proč se rozhodl odstartovat nový ročník právě v Kladně. "Znám tady spoustu hráčů, možná víc než v současné Spartě," dodal.

Za Spartu hrál na začátku předchozí sezóny, ale nakonec v klubu i s parťákem Jaroslavem Hlinkou skončili před odchodem do švédského Linköpingu předčasně. Po špatné sezóně navíc ve Spartě nezůstali ani tak zkušení borci jako David Výborný a Jiří Vykoukal. "Něco asi v klubu udělat museli. Ale myslím, že zrovna David s Jirkou tam měli zůstat, jsou to sparťani, to asi nebyl dobrý tah," myslí si Hlaváč, jenž v dresu Sparty odehrál celkem devět sezón.

Kladno bude lepší než loni

Pro letošek se ale před odchodem do švédského Linköpingu rozhodl rozehrát v Kladně, za jednoho z největších sparťanských rivalů. "Rivalita Sparta - Kladno byla vždycky velká. Ale já osobně jsem se na to pokaždé snažil nemyslet. Člověk je pak moc přemotivovaný a hra není taková, jako kdyby byl v klidu a soustředil se jenom na hru. Nikdy jsem proto ani tuhle rivalitu moc nebral," říká Hlaváč.

Jan Hlaváč na archivním snímku z 10. května 2006. Jan Hlaváč na archivním snímku z 10. května 2006. foto: ČTK/Samuel Kubáni

"Zatím je všechno v pohodě, příprava je tvrdá a probíhá skvěle," tvrdí o prvních dnech ve středočeském klubu. "Myslím si, že v rámci daných možností a s rozpočtem, jaký klub má, vzali nejlepší hráče, jaké měli k dispozici. Věřím, že Kladno bude hrát lépe než loni, na předkolo play off by se dalo myslet. Jsem rád, že mě sem vzali a budu se jim to snažit vrátit," pokračuje Hlaváč, který by měl za Kladno před odchodem do Švédska odehrát dvanáct zápasů.

S reprezentací už skončil

Hlaváč si zahrál ve slavné NHL, má za sebou angažmá ve Švýcarsku a Švédsku. "Ligu ve Švýcarsku lidi u nás podceňují, ale není jednoduché se tam prosadit. Hraje se tam nahoru dolů, hodně Kanaďanů, brusliví Švýcaři, je to opravdu těžká soutěž. Ve Švédsku se hraje víc technický hokej, hodně s pukem, hodně přihrávek, tolik se tam nenahazují puky, protože tam mají všechna hřiště nejvyšší možnou šířku a délku, něco jako ve Vítkovicích," popisuje své evropské štace.

S českou reprezentací zažil šest mistrovství světa, kromě dvou zlatých medailí (1999 a 2005) má doma i bronz a stříbro. "S reprezentací už jsem skončil. Předloni mě pozvali a omluvil jsem se. Už se chci soustředit jenom na klub. Nároďák už mě neláká, už nemám motivaci za reprezentační mužstvo hrát," dodává na závěr.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..