Hokejisty Pardubic posílí americký obránce Borer

18. srpna 2011 15:52 - PARDUBICE

Hokejisty Pardubic posílí americký obránce Casey Borer, který se stal třetí zámořskou posilou klubu. Pětadvacetiletý bek, jenž má na kontě šestnáct zápasů v NHL, v týmu nahradí Josefa Melichara, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru.

Pardubice oficiálně oznámily odchod Melichara dnes, o tom, že jedna z avizovaných letních posil nebude za ČSOB Pojišťovnu hrát, ale věděli už delší dobu. "Ale potřebovali jsme vše legislativně vyřídit v rámci extraligy," uvedl generální manažer Zbyněk Kusý na klubovém webu.

Východočeši tak již měsíc hledali za Melichara náhradu a nakonec se rozhodli angažovat někdejšího amerického juniorského reprezentanta. "Hledali jsme obránce s defenzivním stylem, aby měl co nejméně trestných minut," řekl Kusý.

Rodák z Minneapolis Borer působil v uplynulé sezoně na farmě Caroliny v Charlotte a v 67 zápasech vstřelil dvě branky, přidal 12 asistencí a nasbíral 26 trestných minut.

"Všichni věříme, že se mu v České republice bude dařit a naváže na kvalitní výkony ze zámoří. Měl by přiletět 23. srpna a zhruba 27. srpna po nezbytných lékařských prohlídkách a dalších procesech by se měl zapojit do přípravy," dodal Kusý.

Již dříve Pardubice ze zámoří angažovaly útočníky Coreye Elkinse a Jonathana Sima.

ČTK

ČT sport 0:0 Třinec - Liberec 0:0 32. min
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..