Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Pardubic posílí americký obránce Borer

18. srpna 2011 15:52 - PARDUBICE

Hokejisty Pardubic posílí americký obránce Casey Borer, který se stal třetí zámořskou posilou klubu. Pětadvacetiletý bek, jenž má na kontě šestnáct zápasů v NHL, v týmu nahradí Josefa Melichara, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru.

Pardubice oficiálně oznámily odchod Melichara dnes, o tom, že jedna z avizovaných letních posil nebude za ČSOB Pojišťovnu hrát, ale věděli už delší dobu. "Ale potřebovali jsme vše legislativně vyřídit v rámci extraligy," uvedl generální manažer Zbyněk Kusý na klubovém webu.

Východočeši tak již měsíc hledali za Melichara náhradu a nakonec se rozhodli angažovat někdejšího amerického juniorského reprezentanta. "Hledali jsme obránce s defenzivním stylem, aby měl co nejméně trestných minut," řekl Kusý.

Rodák z Minneapolis Borer působil v uplynulé sezoně na farmě Caroliny v Charlotte a v 67 zápasech vstřelil dvě branky, přidal 12 asistencí a nasbíral 26 trestných minut.

"Všichni věříme, že se mu v České republice bude dařit a naváže na kvalitní výkony ze zámoří. Měl by přiletět 23. srpna a zhruba 27. srpna po nezbytných lékařských prohlídkách a dalších procesech by se měl zapojit do přípravy," dodal Kusý.

Již dříve Pardubice ze zámoří angažovaly útočníky Coreye Elkinse a Jonathana Sima.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..