Karlovy Vary - Kladno 1:2Karlovy Vary ztratily další body, podlehly Kladnu 1:2 v nájezdech

4. Bicek 0 : 1
36. Kumstát 1 : 1
65. Dragoun 1 : 2

KARLOVY VARY

Hokejistům Karlových Varů se opět o něco více vzdálila možnost účasti ve vyřazovacích bojích, když v utkání 43. kola podlehli doma Kladnu 1:2 po samostatných nájezdech. Vyrovnaný souboj rozhodl v nájezdech jediný úspěšný exekutor Michal Dragoun.

Utkání pro Energii nezačalo dobře. Již ve 39. vteřině obdržel kapitán domácích Skuhravý trest na celkem čtyři minuty za faul vysokou holí na kladenského Procházku. Rytíři se usadili v útočném pásmu a ve čtvrté minutě nabídnutou šanci využili Bickem, který zakončoval po ideální nahrávce Kally.

Středočeši povzbuzeni vedoucí brankou nadále prověřovali schopnosti Salfického. V osmé minutě se individuálně prosadil Dragoun, ale dopadl stejně jako Hluchý se svou bombou, kterou vytěsnil domácí brankář do ochranné sítě. Západočeši ohrožovali Cháberu pouze sporadicky, k vyrovnání jim v úvodní třetině nepomohly ani dvě přesilové hry.

Energie postupně zvyšovala své úsilí o vyrovnání. Blízko k tomuto cíli měl ve 28. minutě Skuhravý, který se za kladenskou brankou dostal k puku, ale v dobré formě chytající Chábera si skulinu u levé tyče pohlídal. Ani po vyšachování kladenské obrany Gřegořek kladenského brankáře nepřekonal. Tlak Energie nakonec přece jen vyústil ve vyrovnání. Ve 36. minutě ho po Pechově ideálním vysunutí zařídil karlovarský kanonýr Kumstát.

Výborná a obětavá obrana Kladna v čele s Cháberou odolávala narůstajícímu tlaku Energie. Nebezpečná, avšak bez brankového efektu, byla zejména druhá formace domácích v čele s Kumstátem, ovšem Středočeši si již pohlídali nerozhodný stav až do konce základní hrací doby.

V prodloužení si obě mužstva zásluhou Kumstáta a Hluchého vytvořila po jedné velké gólové příležitosti. Ještě 19 vteřin před koncem prodloužení dostali hosté ještě možnost hrát přesilovku, avšak rovněž bez efektu.

Vše si Rytíři vynahradili při samostatných nájezdech. Bekhendovým blafákem překonal Salfického Dragoun, ze tří domácích hráčů neuspěl nikdo.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4.Bicek (Patera, Kalla), rozhodující nájezd Dragoun. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3128.
Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, M. Rohan, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - T. Klíma, T. Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Bílek, Dragoun, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.