Zlín přišel o body v devíti minutách

TŘINEC

Třemi góly během devíti minut druhé třetiny rozhodli hokejisté Třince o svém vítězství 4:3 nad Zlínem. Největší podíl měla na úspěchu Ocelářů třetí formace třineckých mladíků Bordowski, Martynek, Polanský, která zlínskou obranu rozvrátila třemi brankami.

Návrat uzdraveného Lakosila do třinecké branky zjevně zvedl sebevědomí Ocelářů. Domácí se do soupeře pustili s vervou a jejich atkivita mohla být odměněna i gólem. Úprk Melenovského zastavil ve 4. minutě Macholda jen za cenu faulu, ale trestné střílení Skořepa neproměnil.

Nápor Třince jakoby tím odezněl. Zlín vyrovnal hru, a když Lakosila zaskočil bleskovým zasunutím zpoza branky Mokrejš, dokonce vedl. Do kolen mohl soupeře za pár sekund srazit Záhorovský, ale z vyložené pozice mu nesedla rána a trefil jen Lakosila.

Prapor Slezanů pozvedla třetí formace, která znamenitým pohybem i důrazem neustále přitahovala pozornost. Nedůraznou práci zlínských obránců poprvé v utkání potrestal v 17. minutě pohotovou dorážkou Polanský.

Zlín šel ještě jednou do vedení poté, co přesilovku využil střelou od modré čáry Blaťák. Pak se ale domácí nadechli k dalšímu náporu a znovu ho rozpoutala Martynkova eskadra. Během necelých dvou minut v polovině zápasu bylo rázem všechno jinak. Důraz v brankovišti uplatnili Bordowski a Janků, z podobných pozic dvakrát puk protlačili za Murína. Minutu před koncem druhé části navíc ujel Polanský a blafákem si vychutnal Murína počtvrté.

V závěru Zlín přidal Veselému se dokonce podařilo přidat kontakní gól, když šikovně tečoval Harmlíkovu střelu a využil druhou přesilovku Zlína v utkání. Hosté pak byli lepší a atakovali remízu. Lakosil se ovšem vyznamenal při šancích Lešky a Veselého, a vyrovnání už Zlínští nestihli ani v 80 sekundové power play.

Pavel Marek (Třinec): "O našem vítězství rozhodla druhá třetina, ve které jsme třemi góly otočili nepříznivý vývoj. Podržel nás gólman Lakosil, který znovu odvedl výbornou práci. Pochvalu navíc zaslouží třetí lajna našich mladíků. Vedle toho, že dala tři důležité branky, svým výkonem také strhla zbytek týmu."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Remíza by nám asi slušela, protože jsme Třinci byli minimálně rovnocenným partnerem. Domácí nebyli lepší, ale šťastnější. My jsme hráli aktivně, jenže jsme nevyužili několik šancí a o tom hokej je. Dostali jsme tři góly po dorážkách z prostoru brankoviště, to svědčí o ne příliš důrazné hře našich beků."

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Polanský (Jan Kudrna), 31. Bordowski (Martynek, Polanský), 33. Janků (Žabka), 40. Polanský - 13. Mokrejš (Barinka), 25. Blaťák (M. Hamrlík, Leška), 42. Veselý (M. Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Kolísek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Jenáček a Vlach (oba Zlín) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4510.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Houdek, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, R. Král, Pletka - Bordowski, Martynek, Polanský. Trenéři: Marek, Mach.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Mokrejš - M. Okál, Vlach, Záhorovský - od 21. min. navíc Martin Čech I. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.