O vítězství Plzeňských rozhodlo až prodloužení

KARLOVY VARY

Díky dvěma gólům útočníka Davida Pospíšila zvítězili plzeňští hokejisté v západočeském derby v Karlových Varech 4:3. Vítěznou branku si schoval plzeňský forvard do prodloužení. Plzeňští tak oplatili soupeři porážku z prvního měření sil.

Šestadvacáté západočeské derby přiklonilo bilanci vzájemných zápasů se štěstím na stranu Plzně. Vary měly většinu utkání převahu, ale nedokázaly proměňovat šance. Když v úvodu neuspěli ve velkých šancích Alinč a Košťál, hosté dvěma brankovými střelami ukázali neobvyklou produktivitu.

Na začátku druhé třetiny snížil Skuhravý a začal se hrát výborný hokej s výtečnými zákroky brankářů. V polovině zápasu zasáhl Krátoška kolenem Rodina a byl vyloučen na pět minut plus do konce. Velkou šanci domácí využili k vyrovnání, ale v pokračující přesilovce vývoj zápasu neotočili. Naopak do druhé přestávky chybělo dvaačtyřicet sekund a Plzeň šla opět do vedení. Začátek poslední třetiny vyšel znovu Varům a Lipianský zakončil svoji individuální akci střelou mezi Schwarzovy betony. Nerozhodný výsledek potom vydržel až do konce. Z prodloužení uběhly tři a půl minuty, když Pospíšil druhou brankou v zápase rozhodl o druhém bodu pro Plzeň.

Miloslav Hořava (Karlovy Vary): "Byli jsme lepším týmem, nevyužíváme však šance. Plzeň hrála tvrdě, takticky, obětavě, ale pohybem a množstvím šancí jsme ji předčili."

Miroslav Přerost (Plzeň): "Podržel nás brankář Schwarz. Chci naše mužstvo pochválit za taktický výkon a obětavost, měli jsme i trochu štěstí, když jsme byli pod tlakem."

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Skuhravý, 33. Vantroba (Petr Kumstát, Bacul), 42. Lipianský (D. Hájek) - 11. D. Pospíšil (Krátoška, Šaffer), 15. Krátoška (Jiří Hanzlík, Matějovský), 40. J. Straka (Nedoma), 64. D. Pospíšil (Nedoma). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Krátoška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4360.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, Krajíček, Rodin, D. Hájek, Galvas, Vantroba - L. Svoboda, Skuhravý, Košťál - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.
Plzeň: Schwarz - Nedoma, Jiří Hanzlík, Dobroň, M. Výborný, Cartelli, Vobořil - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - D. Pospíšil, Krátoška (41. Důras), Šaffer - Vostřák, Hurtaj, Matějovský. Trenéři: Čada, Přerost.