Liberec udržel vítěznou sérii

OSTRAVA

Ani hokejisté Vítkovic neukončili vítěznou sérii Liberce. Přestože Ostravané vedli po první třetině o dvě branky, podlehli nakonec 3:4. V závěrečné třetině vyrovnal svou druhou trefou v utkání obránce Jiří Moravec a v 57. minutě zajistil Bílým Tygrům čtvrtou výhru za sebou útočník Petr Vampola.

Domácím scházela pětice zraněných či nemocných útočníků, takže v první formaci místo Ivana Padělka dostal šanci Zdráhal, který přišel na střídavý start z Havířova. Liberec hrál bez respektu, začal na čtyři útoky a vítkovický brankář Pinc musel zasahovat častěji než jeho protějšek Svoboda. Přestože Severočeši nepustili po celou úvodní třetinu domácí do tlaku prohráli ji 0:2. Vítkovice z minima šancí vytěžily maximum a Míka s Turkem se postarali o dvoubrankové vedení.

Druhá třetina začala pro Liberecké lépe a hned v úvodu snížil Jiruš. Ani to neprobudilo domácí z letargie a ve 27. minutě Moravec vyrovnal. Hosté byli nadále pilnější ve střelbě, ale Vítkovice soupeře vyučovaly v produktivitě. Ficenc ve 34. minutě prudkou ranou od modré čáry opět strhl vedení na stranu domácích.

Liberec pokračoval v bojovném hokeji i v závěrečné třetině a deset minut před koncem Moravec opět vyrovnal. Potom se hosté usídlili na dlouhou dobu před Pincovu brankou a tři minuty před závěrečnou sirénou šťastnou tečí rozhodl Vampola.

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Vstřelili jsme šťastně úvodní dva góly, ale hosté měli navrch. V naší hře bylo hodně chyb a vůbec se nemůžeme vymlouvat na to, že jsme hráli citelně oslabeni. Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí."

Josef Paleček (Liberec): "Velmi si cením toho, že jsme se dokázali po prohrané první třetině vzchopit. Od druhé části hry jsme byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě."

Vítkovice - Liberec 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Míka (M. Tomášek, Turek), 13. Turek (Kaděra, Ficenc), 34. Ficenc (Zdráhal) - 21. Jiruš (Čermák), 27. Moravec (V. Novák), 50. Moravec (S. Procházka, V. Novák), 57. Vampola (Čermák). Rozhodčí: Svoboda - Kareš, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3089.
Vítkovice: Pinc - Ficenc, Černošek, Seman, Jurečka, Dresler, Zápotočný - Kaděra, Burger, Zdráhal - Míka, Turek, M. Tomášek - Irgl, J. Štefanka, Olesz. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, J. Nedvěd - Hašek, Rataj, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň - Plodek, M. Hájek, Verčík. Trenéři: Paleček, J. Nedvěd st. a Dvořák.