Obrat Vsetína zařídil Pavliš

KLADNO

Hokejisté Kladna prohráli v 27. extraligovém kole se Vsetínem 1:2 v prodloužení, když o obě branky hostí se postaral Libor Pavliš. Rozhodující gól vstřelil ve čtvrté minutě nastaveného času po hrubé chybě domácí obrany. Vsetínští tak bodovali ve čtvrtém zápase za sebou a brankář Radovan Biegl opět neinkasoval více než jedenkrát.

Hosté začali na ledě Rabatu aktivně od začátku, do nadějných šancí se dostali Hudec s Hruškou, brankář Orct se ale překvapit nenechal. Těsně před první přestávkou mohl Valachy poslat do vedení Demel, ale přestože zůstal úplně osamocený před strážcem kladenské branky, poslal puk vedle jeho pravé tyče.

Domácí se dlouho nemohli dostat do patřičného tempa a k prvnímu vážnějšímu ohrození hostující branky se dostali až ve druhé části hry. Dvakrát se ocitl ve slibné střelecké příležitosti Lažo, ale mířil vždy vedle. Příležitost Kysely poté zastavil Biegl. Při vyloučení Hudce neuspěl kapitán Gardoň, ale pár vteřin po návratu vsetínského hráče na led Bílek opakovanou střelou rozjásal kladenské ochozy.

Hosté se však nevzdali a od začátku třetí třetiny zle 'zatápěli' kladenské obraně. Agilní Demel po její chybě ujížděl sám na Orcta, ale domácí opora byla opět ve střehu. Ovšem další zaváhání kladenské obrany již Pavliš potrestal vyrovnávacím gólem a přes šance na obou stranách dospělo utkání do prodloužení.

Těsně před koncem normální hrací doby byl vyloučen domácí Kysela a po 47 vteřinách prodloužení ho následoval Orct. Čtrnáctivteřinovou nevýhodu tři na pět i následné další oslabení Středočeši ubránili, ovšem po další zbytečné chybě v obranné třetině zajistil dva body pro Vsetín znovu Pavliš.

Kladno - Vsetín 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. V. Bílek (P. Hořava) - 44. Pavliš (Hudec), 64. Pavliš. Rozhodčí: Minář - Machálek, Čech. Vyloučení: 5:6, navíc R. Hruška, Vak (oba Vsetín) 10 min. Bez využití: Diváci: 3069.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, Jankových - Kysela, Zajíc, M. Havel - Lažo, Pazourek, V. Bílek. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - R. Hruška (41. Prokop), Martin Čech I, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien. Trenéři: Tabara, Režnar.