Slavia letos už podruhé podlehla Znojmu

ZNOJMO

Znojmo sice prohrávalo už 0:2, ale díky excelentní druhé třetině otočilo pěti góly skóre ve svůj prospěch a podruhé v sezóně získalo doma skalp obhájce titulu.

V úvodu neproměnili šance domácí Ludvík a Uram. Naopak Pražané hned z první vážné akce v početní převaze skórovali, když Kropáč bez přípravy prostřelil Dubu.

Znojemští odpověděli mohutným náporem, ale brankář Hronek se překonával. Minutu a čtvrt před pauzou vstřelil z brejku druhý gól hostů Hruška.

Velké chvíle Znojma přišly až v prostřední dvacetiminutovce. Nejprve Beroun šikovnou tečí snížil a už za 42 vteřin Pardavý po vydařené kombinaci prvního útoku vyrovnal.

Rozjetí Orli pak přidali v přesilovkách v rychlém sledu další tři góly. Za stavu 4:2 přenechal Hronek místo v brance Málkovi. Uramův gól na 3:2 byl jeho jubilejním stým v české extralize. V poslední části si domácí za ovací zaplněného hlediště náskok bezpečně pohlídali.

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Dobrý hokej jsme hráli už i v době, kdy Slavia vedla. Cením si, že jsme dokázali dvoubrankové manko otočit."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Domácí byli po všech stránkách lepší. Nám se vůbec nedařila hra v oslabení. Hronka z porážky neviním, spoluhráči mu tentokrát nepomohli."

Znojemští Orli - Slavia 5:2 (0:2, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Beroun (Snopek), 24. Pardavý (Pucher), 34. Uram (Křetínský, Pardavý), 36. Křetínský (Uram, Pardavý), 40. Pardavý (Havíř, Pucher) - 8. Kropáč (Martinec, Antoš), 19. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:1. Diváci: 4516.
Znojmo: Duba - Křetínský, Havíř, Snopek, Toman, Benák, Němeček - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Ludvík, Hradecký - Mareš, M. Straka, Haman - Plášek, Barus, Beroun. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Slavia: Hronek (36. Málek) - Kolařík, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák, Novák, O. Staněk, Braniš - D. Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš (41. Kvapil), Vondrka, Tomica. Trenéři Růžička, Weissmann a Kalous.