Vítkovice přistřihly Orlům křídla

ZNOJMO

Na mátožný výkon a tři inkasované góly v úvodní třetině doplatili hokejisté Znojma prohrou s Vítkovicemi v poměru 2:6. V prostřední části se sice Orli na chvíli vzchopili a snížili na dvoubrankový rozdíl, ale v závěru zcela rezignovali.

Už v 11. minutě po chybě Znojma v útočném pásmu ujel vítkovický Turek, jehož střelu brankář Duba vyrazil chrániči pouze před najíždějícího Ivana Padělka, pro kterého nebylo problémem vrátit kotouč do opuštěné klece.

O necelé tři minuty později rozehrály Vítkovice ukázkovou přesilovou hru, obránce Pavel Kumstát poslal od modré čáry přesnou přihrávku na Irgla, jenž okamžitě přeposlal kotouč na neobsazeného Štěfanku a ten vstřelil druhý gól. Znojmo se trápilo a další přesilovku Vítkovic při vyloučení Tomana zužitkoval po sólovém úniku Irgl, který rychlou kličkou oklamal brankáře Dubu.

Trenér Orlů Pazourek nahradil od druhé třetiny Dubu brankářem Slávikem a stáhl hru pouze na tři útoky. Výkon Znojma se zlepšil a domácí tým si místy dokonce vytvořil tlak, který zužitkoval ve 24. minutě první brankou Pardavý. I když už nebyla hra Vítkovic tak excelentní jako v úvodní třetině, podařilo se Burgerovi přidat čtvrtý gól.

Urputně bojující Znojmo však nerezignovalo a jeho snahu korunoval druhou brankou ve 36. minutě Milan Procházka, jenž chytře převzal po vhazování kotouč a střelou po ledě překvapil brankáře Pince.

Pokus Znojma o poslední zoufalý zvrat skončil na nepřesné koncovce. Orli měli padesátisekundovou výhodu přesilové hry pěti proti třem. V této pasáži rozehráli několik kombinačních akcí, při nichž obránci soupeře nevěděli kam dříve skočit, všechny střely ale zlikvidoval brankář Pinc. Osmdesát sekund před koncem vyzkoušelo Znojmo hru bez brankáře, Burger ale protiútok zakončil pátým gólem. Odevzdané Znojmo zcela odpadlo a střelecký účet tak mohl ještě uzavřít Ivan Padělek.

Znojmo - Vítkovice 2:6
Třetiny: 0:3, 2:1, 0:2. Branky a nahrávky: 24. Pardavý (Uram), 36. Milan Procházka - 11. I. Padělek (Turek), 14. J. Štefanka (Irgl, Pavel Kumstát), 18. Irgl (M. Tomášek, Rimmel), 31. Burger (Ficenc), 60. Burger (Olesz), 60. I. Padělek (Černošek). Rozhodčí: Turčan - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 3961.