Slavia nadělila Varům sedm kousků

Diváci, kteří byli po vánoční přestávce lační po gólech, si v Edenu při utkání 34. kola hokejové extraligy přišli na své. Slavia si s Karlovými Vary hrála na kočku a myš. Gólman domácích, který nastoupil poprvé od 24. listopadu, tak neměl mnoho práce.

Brankář Slavie Málek zlikvidoval společně se spoluhráči Pojkarem a Tomicou (vpravo) příležitost karlovarského obránce Ptáčka.

Po necelých šesti minutách domácí i s uzdraveným obráncem Novákem vedli o dva góly po brankách Martince a Supa. Karlovarští využili dvojnásobnou početní převahu ke zkorigování stavu, ale do kabin šla Slavia opět s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé třetiny nahradil v brance hostů Fraňka Pejchar, ale rozjetým hráčům úřadujícího mistra ani tato změna nezabránila v navyšování skóre. Prim hrál zejména první útok domácích, který se postaral o čtyři góly. Gólman Málek, jenž nastoupil v brance od začátku poprvé od 24. listopadu neměl mnoho práce.

Zápas prodloužilo ošetřování čárového sudího Ritticha, několik desítek vteřin se dokonce hrálo jen se dvěma rozhodčími. Pohledné utkání pokazilo jen zranění hostujícího Netíka po faulu kolenem Kuntoše.

Sup exceloval

Hokejisté Slavie připravili pro své příznivce tu nejlepší možnou rozlučku s letošním rokem. Celkem sedmkrát si puk našel cestu do sítě bezmocné karlovarské dvojice brankářů Franěk-Pejchar. O tři branky se postaral nejlepší střelec extraligy Michal Sup, po dovršení hattricku se na led snesla po zámořském vzoru i jedna kšiltovka. "Měl jsem asi tři střely za zápas, takže stoprocentní úspěšnost. Co bych za to v předchozích sezónách dal," usmíval se slávistický kanonýr. "Důležité bylo, že jsme chytli začátek zápasu, pak se nám již hrálo mnohem lépe," dodal Sup.

PROGRAM PŘÍŠÍHO KOLA - 35. kolo Tipsport extraligy
30.12. 17:00
Třinec-České Budějovice (předchozí vzájemné zápasy 4:1, 5:0)
Sparta-Slavia (2:2, 2:4).

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Utkání nám vyšlo, mužstvo podalo vynikající výkon, hráli jsme důrazně a proměňovali šance."

Richard Farda, trenér K. Varů: "Propadli jsme od první do poslední minuty. Franěk střídal, protože měl z dopoledního tréninku naraženou klíční kost."

Slavia vs. Karlovy Vary 7:1
Branky: 6., 34. a 48. Sup, 1. P. Martinec, 18. Hruška, 28. Tomica, 49. Antoš - 16. Skuhravý, hlavní rozhodčí Homola, vyloučení 7:5, navíc Kuntoš (S) na 10 minut, využití 2:1, 2774 diváků, třetiny: 3:1, 2:0, 2:0