Extraliga: Lídr z Pardubic prohrál s posledním

PARDUBICE

Vedoucí celek extraligy z Pardubic si po prohře v Liberci připsal v 37. kole soutěže další ostudnou ztrátu, když prohrál na domácím ledě s posledními Českými Budějovicemi. Ty nastoupily v brance s Cháberou, ale již v pátek by měli mít k dispozici běloruského reprezentačního gólmana Mezina.

Pardubičtí hokjeisté podruhé v řadě podlehli celku ze spodních pater tabulky.

Pardubičtí se před nejslabší návštěvou sezóny v Duhové aréně trápili už od první třetiny. Jihočeši jim byli zcela rovnocenným soupeřem a v sedmé minutě se mohli dostat do vedení. Bacul ale své sólo po Dubnově chybě neproměnil. O tři minuty později týž hráč trefil horní tyčku Svobodovy klece.

Do vedení hostující celek dostal až ve druhé části po Čechově ideálním vysunutí Bartoš. Ve 28. minutě střídal gólman Barek zraněného Svobodu a diváci se pískotem dožadovali zlepšeného výkonu domácích.

Pardubické trápení pokračovalo i nadále a nebýt fatální chyby mladičkého Chábery ve 37. minutě, těžko by v této fázi vyrovnali. Jihočeši mohli získat vedení zpět ve dvojnásobné početní výhodě, ale Barek byl pozorný.

Chábera své zaváhání odčinil při dvojnásobné přesilovce Východočechů, a tak se muselo prodlužovat. V nastaveném čase již po 23 sekundách putovali na trestnou lavici Ďurák a Dopita, a o výhře hostí rozhodl Fadrný.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Naše mužstvo se od začátku trápilo a vyvrcholilo to v prodloužení. Chtěl bych se za předvedený výkon divákům omluvit."

Radek Ťoupal, trenér Č. Budějovic: "Přijeli jsme hrát aktivní hokej a to se nám podařilo. Vítězství v prodloužení bylo dílem celého týmu, který tvrdě makal a výhra byla za to odměnou.

Pardubice - Č. Budějovice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Jar. Kudrna (Duben, Dopita) - 28. Bartoš (R. Čech), 62. Fadrný (Jasečko). Rozhodčí: Smeták - Chytil, Dědek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 5720.
Pardubice: A. Svoboda (28. Barek) - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Podhradský, Janecký - T. Blažek, Dopita, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, F. Mrázek - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.
Č. Budějovice: Chábera - Jasečko, Ďurák, Gýna, Jindra, T. Jakeš, R. Čech - Květoň, Ondřej, Bělohlav - Sailer, Kostourek, Šimánek - Kristek, Bacul, Bartoš - Hřebejk, Škoda, Fadrný. Trenéři: Ťoupal, Kolda.