Výhru nad Kladnem zajistil Razingar

VSETÍN

Hokejisté Vsetína porazili ve 40. kole extraligy Kladno 2:1, když o vítězství domácích rozhodl dvěma góly Slovinec Tomaž Razingar, který je na Valašku na hostování do konce ledna z Pardubic.

Hned od úvodních minut se oba celky prezentovaly útočným hokejem, kdy blízko otevření skóre byli Razingar a na druhé straně Klimt. Další šance nebezpečnějšího Vsetína přišly v přesilové hře, ale Selingr ani Polák nedokázali na Orcta vyzrát. Až o chvíli později se ujala spolupráce druhé útočné formace domácích, kdy přihrávku Němce zpoza branky střelou mezi betony soupeřova gólmana zužitkoval Razingar.

Vstřelený gól domácí ještě více nabudil a v dalších minutách přehrávali soupeře, hrajícího na čtyři kompletní formace, což přineslo další sérii šancí. V 11. minutě pálil těsně vedle Stantien, Ambruz trefil pravou tyč a následně po nezištné přihrávce Němce nedokázal překonat již ležícího Orcta Demel.

Na rozdíl dvou branek zvýšil ve 22. minutě opět Razingar, jenž přesnou střelou k tyči nedal Orctovi šanci. Radost domácích mohla být ještě větší, když se ve vlastním oslabení dostala do přečíslení znovu dvojice Razingar - Stantien, ovšem kapitán Valachů neměl správně seřízená mířidla.

V utkání bohatém na vyloučení jako první využili početní výhodu hosté. Pokus Kruliše od modré ještě Biegl dokázal zlikvidovat, ovšem na následnou dorážku Bílka byl krátký. Domácí inkasovaná branka mírně znejistila a v koncovce střelcům začal scházet klid. Těsně před koncem druhé třetiny měl velkou příležitost srovnat Zajíc, ale brilantní zákrok Biegla mu v tom zabránil.

V závěrečné části hosté vsadili vše na jednu kartu a s blížícím se koncem jejich obrana začala mít čím dál více okének. Možnost definitivně rozhodnout o vítězství Valachů a dosáhnout hattricku měl ve 44. minutě Razingar, ale tváří v tvář Orctovi neuspěl. Podobně si ovšem na druhé straně počínal v obdobné situaci Lažo.

Kladenští si sice vytvořili aktivním napadáním územní převahu, ale do vyložené situace se již nedostali. Naopak brejky domácích, v podání Selingra a Vaka, volaly po třetím góly. V samém závěru se hosté vlastní nedisciplinovaností, přesněji po faulu Petra Hořavy, připravili o možnost nátlakové hry vabank, třebaže 15 vteřin před sirénou bezvýsledně sáhli ke hře bez brankáře.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Spokojen jsem jen s hrou v první třetině, kdy jsme dobře bruslili a dostávali se do šancí. Škoda, že jsme jich více nevyužili. V dalším čase se již hra vyrovnala, přestali jsme být tolik aktivní. Soupeř si v od poloviny zápasu vytvořil tlak a jen díky výkonu brankáře Biegla jsme udrželi vedení. V samém závěru to už byl boj o každý centimetr ledu. Jsem rád, že jsme náskok uhájili a získali tři zlaté body."

Petr Tatíček (Kladno): "Po dvou posledních porážkách s valašským celkem jsme přijeli do Vsetína bodovat. Kvůli první třetině, ve které jsme polovinu času odehráli v oslabení, jsme ztratili mnoho sil. Pak jsme sice hru vyrovnali, ale v koncovce byli šikovnější domácí, a proto dnes zvítězili."

Vsetín - Kladno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Razingar (Němec), 22. Razingar (Selingr, Stantien) - 27. Bílek (Kruliš, Zajíc). Rozhodčí: Turčan - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 3110.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec, Hrabal, J. Polák - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Vak, Ambruz. Trenéři: Tabara, Neliba a Režnar.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Malena, V. Čech, P. Hořava, Evan, Švec - Horna, Gardoň, Klimt - Bílek, Zajíc, M. Havel - Lažo, Kalla, M. Hořava - Jankových, Pazourek, Vlček. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.