Liberec se tygřím skokem přiblížil play-off

LIBEREC

Bílí tygři z Liberce 'rozpárali' v dohrávce 40. kola hokejové extraligy ve své aréně Vítkovice 3:0. Základ vítězství položil čtvrtou nulou v sezóně vynikající brankář Oldřich Svoboda. Tříbodový zisk přiblížil Severočechy play-off, na osmé Kladno ztrácejí již jen dva body.

Vítkovice v dohrávce 40. kola nestačily na Liberec.

Domácí gólman poprvé zasahoval v sedmé minutě po nebezpečné akci vítkovického Hubáčka. Na druhé straně si v 13. minutě při hře čtyř proti čtyřem najel před branku hostů obránce Čakajík a chladnokrevně zakončil na 1:0. V přesilové hře v 15. minutě měl velkou šanci domácí Korhoň, ale zblízka brankáře Pince nepřekonal. Vyrovnat mohl vítkovický Ivan Padělek, který se v 18. minutě proháčkoval až před Svobodu, ale gól také nedal.

Skvělý nástup

V druhé třetině měli lepší nástup domácí a dalšími dvěma trefami rozhodli o výsledku. Nejprve už v 22. minutě zvýšil Rozsíval na 2:0, v 28. minutě pak Korhoň šikovně obehrál obránce Chmelíře a vsítil třetí liberecký gól.

Ostravští hokejisté měli šanci v 32. minutě v přesilovce, avšak Svoboda byl opět úspěšný: tentokrát zasáhl při prudké ráně obránce Jurečky. Vytáhl se ale i vítkovický Pinc, nad jehož výtečným zásahem v 37. minutě proti akci Procházky s Rozsívalem diváci jen s údivem zakroutili hlavami.

Nepřekonatelný Svoboda

V poslední části hry se hosté snažili zkorigovat ztrátu, ale vynikajícího Svobodu nepřekonali. Největší možnosti propásli v 51. minutě Ivan Padělek v přesilovce, v 53. minutě Hubáček a v 60. minutě znovu tentýž hráč, který po závaru střílel z bezprostřední blízkosti, avšak opět bez úspěchu.

Liberečtí jinak pečlivě a s přehledem bránili cenný bodový zisk a závěr zápasu okořenila jedenáct sekund před sirénou bitka, po které byli domácí Novák a hostující Zápotočný vyloučeni na pět minut a do konce utkání.

Karel Dvořák (Liberec): "V první třetině šel z Vítkovic trochu strach, ale naštěstí jsme se ujali vedení krásným gólem. Na začátku druhé třetiny se vlastně rozhodlo, byli jsme v této fázi jasně lepší a Vítkovické jsme přehráli. Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo, jen mě štve závěrečná rvačka, po které dostal náš kapitán Novák trest do konce utkání. Celkově však děkuji mužstvu za nasazení a bojovnost."

Aleš Tomášek (Vítkovice): "První třetina byla vyrovnaná, ale ve druhé byl Liberec lepší. Dařilo se mu zejména v osobních soubojích, měl větší chuť do hry a víc toužil po vítězství. My jsme nakonec přece jen také mohli dát nějaký gól, ale na vítězství jsme dnes neměli. Domácí vyhráli zaslouženě."

Bílí tygři Liberec - Vítkovice 3:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0. Branky a nahrávky: 13. Čakajík (Vampola, Korhoň), 22. Rozsíval (Plodek), 28. Korhoň (Vampola, Jiruš). Rozhodčí: Venglář - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 5:6, navíc V. Novák (Liberec), Zápotočný (Vítkovice) oba 5 min. plus do konce. Bez využití. Diváci: 4301.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, J. Hašek - T. Klimenta, Rolínek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Ficenc, Černošek, Chmelíř, Zápotočný, Mocek, Dresler - P. Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Krayzel - Irgl, A. Padělek, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Krenželok. Trenéři: Svozil, Tomášek.